На зміну ЗСУ після розведення прийдуть Нацгвардія, поліція і прикордонники

На зміну ЗСУ після розведення прийдуть Нацгвардія, поліція і прикордонники

Також будуть працювати українські соціальні служби, місцеві органи влади та військово-цивільні адміністрації.

У так званій «сірій зоні» після розведення сил на Донбасі працюватимуть представники Національної поліції, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України. Про це йдеться у відповідях від 16 жовтня командувача Операції об'єднаних сил (ООС) генерал-лейтенанта Володимира Кравченка, що публікуються Радіо Свобода.

Відповідаючи на запитання, чи залишатимуться після розведення у так званій «сірій зоні» представники Міністерства внутрішніх справ України або інших українських силових структур, Кравченко відповів: «Так, в усіх цих населених пунктах свої обов’язки виконуватимуть представники Національної поліції, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України». Також будуть працювати українські соціальні служби, місцеві органи влади та військово-цивільні адміністрації. Зазначається, що в так званій «сірій зоні» можуть опинитися близько 30-ти населених пунктів.

Нагадаємо, 7 жовтня заплановане на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську розведення сил у Петрівському і Золотому відклали через обстріли з боку окупантів. Наступна спроба розведення могла відбутися лише за сім днів збереження режиму «тиші» - 14 жовтня. Однак, 13 жовтня бойовики знову обстріляли ділянку розведення у Золотому. 15 жовтня на наступній зустрічі у Мінську ТКГ не змогла дійти згоди щодо графіку розведення.

Як відомо, розведення може відбутися лише за сім днів збереження режиму припинення вогню та підтвердження «тиші» представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Відповідно до домовленостей, укладених 1 жовтня цього року в Мінську, процес відведення займатиме 30 діб. З них безпосередньо на розведення передбачено три доби. Розведення сил буде дзеркальним, на відстань одного кілометра від лінії зіткнення в обидва боки. Відтак українські війська відійдуть на позиції, які займали у 2016 році.

Після дотримання режиму припинення вогню українська сторона СЦКК (спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін) сповіщає СММ ОБСЄ про те, з якого рубежу, який склад сил і засобів буде відводитися і на який рубіж вони мають бути відведені.

На наступну добу українська сторона сповіщає СММ ОБСЄ про те, що українська сторона готова почати розведення. На третю добу, після семиденного режиму тиші, з 12 години розпочинається переміщення особового складу і військової техніки. Далі здійснюється пошук і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення в межах визначеної ділянки. На двадцять дев'яту добу українська сторона доповідає про те, що усі заходи виконали. Наступного дня представники СММ ОБСЄ проводять верифікацію виконаних заходів. Розмінування території розпочнеться після відведення сил і засобів.

Процес відведення будуть контролювати представники СММ ОБСЄ. Контроль за дотриманням режиму припинення вогню здійснюватиме українська сторона СЦКК. Так звані «СЦКК ЛНР і ДНР» не передбачені жодним документом, укладеним у Мінську. Російська сторона в грудні 2017 року в односторонньому порядку вийшла з СЦКК. Хто здійснюватиме контроль за відведенням збройних формувань Російської Федерації, окрім СММ ОБСЄ, наразі невідомо.

Стрічка новин