Ціна ремонтів тротуарів у Полтаві: 2019 рік

Ціна ремонтів тротуарів у Полтаві: 2019 рік

Тротуари є вагомою складовою інфраструктури міста і одним з показників, за яким сприймають будь-яке місто. 

Дороги та тротуари Полтави знаходяться у підпорядкуванні управління ЖКГ. Саме цей замовник укладає велику кількість договорів, проводить тендери на закупівлю послуг та робіт, щоб у Полтаві було зручно пересуватися як пішоходам, так і транспортним засобам. За даними електронної системи Prozorro, на ремонт тротуарів та дорожнього покриття у м. Полтаві у 2019 році планувалося витратити 195,3 млн грн. За ці кошти купляли декілька видів робіт та послуг: розробка проектно-кошторисної документації, поточний ремонт тротуарів та капітальний ремонт тротуарів.

На розробку проектно-кошторисної документації витратили майже 2,6 млн грн. Вся сума – через пряме укладання договорів. Більшу частку замовлень на розробку проектно-кошторисної документації отримав від УЖКГ ФО-П Білоус Володимир Іванович, а саме – на суму 1,6 млн грн.

Послуги поточного ремонту тротуарів провели переважно за процедурою звітування на планову суму 4,5 млн грн. Інші 150 млн грн були розіграні через тендер, який виграло ТОВ "АСФЕР ГРУП", запропонувавши відремонтувати дорожнє покриття та тротуари м. Полтави за 129,9 млн грн. Додатково з ТОВ «АСФЕР ГРУП» укладено прямих договорів на поточні ремонти тротуарів на 1,8 млн грн. Закупівля робіт з капітального ремонту тротуарів проходила за тендерними процедурами. Левову частку на капітальних ремонтах тротуарів Полтави отримало ПП "БУДГАРАНТ-7" 19,8 млн. грн. Також, ТОВ «АСФЕР ГРУП» допомогло освоювати кошти, отримавши підрядів на 9,8 млн грн.

- Управління ЖКГ надає перевагу прямим договорам та оминає допорогові торги. Замовник замовив послуг та робіт на 8,1 млн грн. про що прозвітувався в електронній системі Prozorro.  Переважно суми договорів на межі порогів (до 200 тис грн - для послуг та до 1,5 млн грн – для робіт), - пояснила Поліна Колганова, консультант із закупівель та аналітики ГО «Інститут аналітики та адвокації». 

Відповідно до чинного законодавства, пояснюють експерти, при звітуванні про укладені договори не обов’язково оприлюднювати самі тексти угод. Одні замовники за своїм бажанням відкривають інформацію про те, на що саме витрачаються публічні кошти, інші – залишаються закритими для громадян. Це створює своєрідні складнощі. 

       - Уявіть ситуацію, коли мешканець Полтави бачить, що біля його будинку ремонтують тротуар і дуже цьому радіє. Підрядник зробив певний обсяг робіт (демонтував старе тротуарне покриття, вирівняв тротуарну доріжку,  встановив бордюри) і все, забрав техніку, людей та поїхав. І начебто роботи були зроблені, і наче все добре, проте громадянину невідомо, чи весь планований обсяг робіт зробила фірма-підрядник. Тобто, за відсутності оприлюднених договорів з відповідними даними містяни обмежені у здійсненні громадського контролю за використанням публічних коштів, – сказала Поліна Колганова.

З квітня 2020 року всі замовники повинні будуть проводити спрощені процедури закупівель через Prozorro від 50 тис грн. Це більше їх завантажить, проте, переконані експерти, має підвищити конкуренцію у сфері закупівель та надасть громадянам можливість бути в курсі того, як витрачаються кошти. 

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Стрічка новин