У Полтаві відбувся форум «Швейна галузь Полтавщини»

В Полтаві відбувся форум «Швейна галузь Полтавщини: сталий внесок в економічне зростання регіону». На ньому підбили підсумки проєкту «Інноваційна модель інтеграції послуг з навчання, перекваліфікації та соціальної підтримки у Полтавській області», який реалізовувався за сприяння Уряду Німеччини. В рамках проєкту жінок соціально вразливих груп населення направляли на навчання за професією «Швачка». Що з цього вийшло – у наступному сюжеті.

Олександрі Силці через сімейні обставини довелось звернутись за допомогою до кейс-менеджерів проєкту. Їй запропонували пройти навчання та отримати нову професію «Швачка».

Олександра Силка, учасниця проєкту

- Мені все дуже сподобалось, особливо – програма цього курсу. В нас з завтрашнього дня починається практика на півтора місяці, потім – захист диплома. Я сподіваюсь на те, що я буду працювати швачкою, в мене дуже великі плани, але поки що я вам їх не скажу. 

Над проєктом «Інноваційна модель інтеграції послуг з навчання, перекваліфікації та соціальної підтримки у Полтавській області» працювали державні, громадські і приватні структури. Як результат – навчені, вмотивовані до роботи люди.

Світлана Нестуля, заступниця Полтавського міського голови

- Я думаю, що сьогоднішній захід є проявом такої синергії. Унікальний захід про об'єднання сил громадськості, соціальних підприємств, навчального закладу, зокрема, ПУЕТ, влади в розвитку процесу навчання, перекваліфікації власне тих людей, які мають сьогодні потребу у підвищенні або спрямування своїх навичок у якесь інше русло.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

- Чому була обрана саме швейна галузь? В першу чергу це повинна бути галузь, де можна створити достатню кількість робочих місць. Тобто, вона трудозатрадна, і в перспективі механізації швейного виробництва не передбачається. Тобто, це та професія, яка буде затребувана все життя.

Проєкт проходив у кілька етапів: аналітично-описовий, соціальний супровід клієнтів, навчання з особистісного розвитку, професійне навчання та, власне, поширення досвіду.               

Інна Пахомова, керівник проєкту

- Я була одним з розробників цього проєкту, ми реалістично не оцінювали ті виклики, які можуть бути перед нами. Найбільші ризики були пов'язані не лише з роботою команди, або співпрацею секторів, а з нашими учасниками, з історією кожного.

Загалом соціальну послугу кейс-менеджменту отримали 80 учасниць проєкту. 30 жінок навчалися за професією «Швачка». Проаналізувавши результати співпраці та досвіду реалізації проєкту, учасники створили посібник, де описується досвід Полтавщини. 

Стрічка новин