У школі села Покровська Багачка Хорольського району немає теплопостачання

Це сталося через розірвання угоди про опалення між приватною фірмою «Полтавські теплові мережі» та відділом освіти Покровобагачанської об'єднаної громади, розповів начальник відділу освіти Анатолій Рябухін. За його словами, причина розірвання угоди – необґрунтоване збільшення вартості тарифу за теплопостачання на 20 відсотків. Керівник «Полтавських теплових мереж» Дмитро Бублик не прокоментував, чому зріс тариф та скасували угоду про опалення. У Покровобагачанській школі навчається 178 дітей. Коли у навчальному закладі відновлять теплопостачання – дивіться далі у сюжеті.

Це школа у селі Покровська Багачка Хорольського району. Нині тут уроків немає, бо з 28-го жовтня почалися двотижневі канікули, каже жителька села Євгенія Мандро. 

Євгенія Мандро, мама двох учнів Покровобагачанської ЗОШ 

- У цій школі в мене навчається двоє дітей: старша дівчинка навчається у шостому класі, а хлопчик навчається в першом класі. Дітям холодно навчатися в школі. Поставили конвектор у класі (але це лише в першому класі, у шостому ‒ не ставили), то діти мерзнуть. Дитина в мене хвора ходила.

Мама трьох школярів Людмила Удовченко говорить: сезон опалення у селі почався 16-го жовтня, але у школі тепла не було. Жінка каже: 25-го жовтня відбулися загальношкільні батьківські збори. 

Людмила Удовченко, мама трьох учнів Покровобагачанської ЗОШ

- Обговорювали цю ситуацію про опалення. Нам обіцяли-обіцяли, й обіцянками годували-кормили: обіцяють за два тижні зробити нам опалення, що буде в школі, але ми в цю історію і в ці обіцянки не віримо. Тому що за два тижні до цих зборів також були обіцянки, що щось з міста зрушиться, що будуть вирішувати питання з приводу цього опалення. 

Директор школи Лідія Ситнікова розповідає: останні два роки навчальний заклад опалювала котельня приватної фірми «Полтавські теплові мережі». Восени підприємство скасувало угоду щодо опалення, говорить Лідія Ситнікова.

Лідія Ситнікова, директор Покровобагачанської ЗОШ 

- Було повідомлено секретарем та юристом сільської ради про те, що розірвали договір у односторонньому порядку з нашою сільською радою.

За словами юристки виконкому Тетяни Вовк, угода з підприємством щодо опалення школи тривала до січня 2020-го року. 

Тетяна Вовк, юристка виконкому голови Покровобагачанської сільської ОТГ

- Сума тендерного договору ціни опалення становило 1502 гривні за гігакалорію. 9-го вересня до нас надійшла його заява з листом з усіма розрахунками, де була вказана нова ціна, – 1808 гривень. Сільрада буде його оскаржувати у Харківському господарському суді.

Анатолій Рябухін, начальник відділу освіти, молоді та спорту Покровобагачанської сільської ОТГ

- Виконавчий комітет не може затвердити такі, розрахунки бо це суперечить чинному законодавству. Й через це 9-го жовтня «Полтавські теплові мережі» розірвали договір з відділом освіти на подачу тепла.

Телефоном керівник підприємства «Полтавські теплові мережі» Дмитро Бублик не прокоментував, чому зріс тариф та скасований договір на опалення школи. 

Нині, щоб відновити теплопостачання, замінять два котли у теплогенераторній навчального закладу, розповів начальник відділу освіти Анатолій Рябухін. За його словами, зроблять це до одинадцятого листопада. 

Анатолій Рябухін, начальник відділу освіти, молоді та спорту Покровобагачанської сільської ОТГ

- Технічна сторона, я думаю, не буде затримкою, але новий тендр на газ може затягнути час.

Наталія Усик, в.о. сільського голови Покровобагачанської сільської ОТГ 

- Котли потребують заміни, тому що вони виготовлені й закуплені у 2003-му році. Один котел, він протікає, а інший – не працює електронна система. 31-го жовтня у нас буде сесія сільської ради, на якій будуть виділені кошти на придбання нових котлів для теплогенераторної газової. Вартість котлів десь буде 110 тисяч гривень. Плюс: помпа та насос – в межах 200 тисяч гривень бюджету сільської ОТГ.

Начальник віділу освіти Анатолій Рябухін повідомив: після заміни газових котлів почнуть будувати шкільну котельню на альтернативному опаленні. І додає: нині обирають місце, де буде розташована нова котельня.

Стрічка новин