У Полтаві безкоштовно роблять щеплення проти дифтерії та правця

За останні сім років в державі зареєстровано 37 випадків захворювання на дифтерію, небезпечну інфекційну хворобу, яка може призвести до блокування дихальних шляхів та летальних наслідків. Справжній резонанс спричинила ситуація на Закарпатті. В жовтні цього року на дифтерію захворіло 15 студентів одного із вишів Ужгороду. Медики закликають українців робити щеплення, й тим самим взяти небезпеку «під суворий контроль».

Нещеплене населення, вважають медики, - загроза повернення епідемії дифтерії, яка спалахнула в Україні у 90-ті роки. Тоді недуга уразила понад 17 тисяч людей. З них - 696 померли. Причиною епідемії тоді була нестача вакцин та антивакцинальна пропаганда, розповідають медики. Але й нині багато хто нехтує щепленням.

Світлана Мальцева, сімейна лікарка КП «ЦПМСД №1» Полтавської МР

- Дифтерія – це тяжке інфекційне захворювання, і воно не так страшне саме захворювання, як ускладнення його. Страждає і  серцево-судинна система, і дихальна. 

Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, а також через дотик, пил, молоковмісні продукти. Перші симптоми можна сплутати із ангіною - висока температура, біль у горлі, набряки шиї, слабкість. Далі хвороба уражає серце, нирки, нервову систему, інші органи. Хворого може врятувати своєчасно введена спеціальна сироватка. Полтавщині вона є - у обласній інфекційній лікарні в кількості восьми доз. Та головне - вчасна імунопрофілактика населення. На 

Валентина Доменко, завідувачка Полтавським обласним Центром дитячої імунології 

- Вакцини на сьогоднішній день в області достатньо, вона безкоштовна, і нею можна щепитися за місцем проживання в лікаря, з яким ви склали декларацію – безкоштовно. 

Немовлят вакцинують проти дифтерії у віці 2-х, 4-х, 6-ти місяців. У 18 місяців проводять першу ревакцинацію. Наступні щеплення - у віці 6-ти, 16-ти, 26-ти років. Далі - раз на 10 років.

Світлана Іванюк, прийшла зробити щеплення від дифтерії та правця

- Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, на те, що потрібно вже кожні 10 років робити щеплення, і мені вже час це зробити, тому я вирішила зробити це щеплення. 

Серед протипоказань - хіба що складні захворювання імунної системи, гострі хронічні хвороби. Вакцину використовують індійську. Вона одразу проти дифтерії та правцю.

Оксана Патьома, медична сестра КП «ЦПМСД №1» Полтавської МР

- Якщо людина не робила щеплення більше 10-ти років, йде щеплення трьохразове, перше, через 35-40 днів друге, через 6-9 місяців – третє. 

Медики закликають полтавців невідкладно звернутись до сімейних лікарів, аби зробити щеплення. А також - керівникам підприємств, установ, організацій подбати про здоров'я своїх підлеглих. 

Стрічка новин