Полтавські музеї готуються до роботи взимку

Чи готові музеї Полтави до роботи взимку?. Із якими труднощами стикаються на початку опалювального сезону? Це з’ясовували представники міської влади. Нещодавно вони відвідали державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви». 

Військова зброя, гроші, картини, ікони, давні книги і карти, історичні документи. Все це розміщено у дев’яти кімнатах музею. В окремій залі - діорама, де зображені події битви біля Полтави. На території заповідника багато пам'ятників. На Полтавщині це - один із найвідвідуваніших закладів культури.

Наталія Білан, директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- У середньому десь від 35 до 40 тисяч відвідувачів на рік приймає цей музей останніми роками. Безумовно, є проблеми більші у порівнянні з іншими музеями. Площа заповідника – 720 гектарів. І, безумовно, окрім, будівлі, у якій ми знаходимося, потребує підкріплення матеріальної бази саме та територія, яку ми обслуговуємо.

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» є частиною Міжнародної організації військових та історичних музеїв ЮНЕСКО. Цей заповідник названо об’єктом культурної спадщини національного значення. Його віднесли до нерухомих пам’яток України. Відтак, до нього, як, втім, і до інших музеїв обласного центру, посилена увага з боку місцевої влади.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Перевіряємо діяльність і роботу закладів музейної сфери, готовність до опалювального сезону, проговорюємо із директорами плани по ремонтах на майбутній рік. Для того, щоб зрозуміти плановість робіт, терміновість робіт – особисто перевіряю і їжджу по закладах культури.

Загалом у музеї «Поле Полтавської битви» працює 28 співробітників. Вісім з них - у господарському відділі. В усі пори року робіт доводиться проводити чимало.

Людмила Шендрик, заступник директора з наукової роботи ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Потрібно провести великі роботи на території самого поля Полтавської битви. Частину робіт ми виконуємо самостійно. Потрібно великі вкладення, щоб очистити поле від інвазійної рослинності, і у нас ще є такий проєкт, щоб засадити його такими маками, як це прийнято в Європі.

Наталія Білан, директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Потребує оновлення реекспозиція зали номер дев’ять. Заміна підлоги в одній із залів, зала площею 40 квадратних метрів. І, безумовно, допомога от саме в поліпшенні матеріальної бази – техніки, необхідної для музею.

Заступник директора з господарської частини Василь Палій показує техніку, якою постійно користуються, обслуговуючи заповідник. Каже: її не вистачає. А та, що є в наявності, доживає свій вік, деяка – вийшла з ладу.

Василь Палій, заст. директора з господарської частини ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Газонокосилки, призначені на літній період, ми склали, зробили їм профілактику. Тут дві робочих газонокосилки, бензинова й електрична. Там у нас знаходяться бензоножниці, якими ми кущі підстригаємо, і чотири робочих бензокоси. Усе, більше у нас техніки немає.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота запевнив: зробить усе для того, аби допомогти заповіднику поповнити парк необхідної техніки.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Є пропозиція придбати трактор, так як площа музею складає більше 700 гектарів, відповідно, є потреба у тому, щоб косити у промислових масштабах той бур’ян, який є. Є потреба у корчуванні дерев, які ростуть безпосередньо на Полі Полтавської битви. Є потреба у ремонтних роботах безпосередньо у музеї. Відповідно, будемо формувати цю пропозицію, обраховувати і виходити з пропозиціями до депутатів щодо фінансування наступного року.

Стрічка новин