На 13-й конкурс "Краща книга Полтавщини" подали заявки 13 видавництв області

На 13-й конкурс "Краща книга Полтавщини" подали заявки 13 видавництв області

Письменники, науковці, журналісти, працівники архівних і видавничих установ, депутати обласної ради визначали переможців у семи номінаціях та володаря Гран-прі з-поміж книжок, які вийшли в друк у 2019 році.

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

«Наш департамент продовжує популяризувати українську та полтавську книгу. Цього року провели другу книжкову виставку-ярмарок «ПОШУК», в межах якої організували зустрічі з письменниками, презентації видань, автограф-сесії. Полтавські видавці цьогоріч взяли участь у Форумі видавців у Львові, книжкових фестивалях Черкас і Дніпра, – розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко. – І це дуже приємно, що наша полтавська книга завойовує популярність серед читачів. Збільшуються не тільки тиражі, а й різноманітність видань, не зважаючи на прогрес та розповсюдження літератури в інтернеті».

На участь у 13-му конкурсі надійшли заявки від 13 полтавських видавництв – загалом 52 книжки. Широко представлені історико-краєзнавчі та університетські видання, книги для дітей і поезія, проза, культурно-мистецька література, іміджеві видання.

Лідером із подачі заявок на «Кращу книгу Полтавщини» є видавництво «АСМІ», від якого надійшло аж 15 книг у всі 7 номінацій конкурсу. Серед активістів також такі видавництва: ПП «ХРА «Дивосвіт» (7 заявок), ФОП Говоров С.В. (6), ТОВ «Фірма «Техсервіс» (5), комунальні видавництва  «Полтавський літератор» (4) і КВ «Гадяч» (4).

Члени журі активно обговорювали якість і зміст нових видань, виставляли оцінки за 5-бальною шкалою, а також виявляли бажання перечитати не одну книжку з переліку номінантів. До нагородження тримають імена авторів-переможців у секреті. Лауреатів конкурсу «Краща книга Полтавщини» оголосять 7 листопада в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського на офіційній церемонії нагородження переможців.

Стрічка новин