До кінця 2019 року скасують трудові книжки: чим їх замінять

До кінця 2019 року скасують трудові книжки: чим їх замінять

У Кабміні хочуть позбутись трудових книжок, щоб як у Європі вся інформація про стаж людини та її досягнення була в онлайн-версії. Переконані, що це сучасно, ефективно і економія 500 млн. грн щороку.

Уряд хоче, щоб свій стаж роботодавцю ми підтверджували онлайн. Доступ матимуть усі, заспокоює міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет. Потрібно лише мати електронний підпис. Нині вдосконалюють систему його отримання.

Якщо роботодавець, захоче перевірити ваш стаж, він може попросити витяг із реєстру. Цей документ система сформує онлайн. На ньому буде QR-код, щоб роботодавець переконався, що документ справжній. Завдяки таким новаціям держава суттєво зекономить, підрахували фахівці організації Easy business.

Кадровики до новації ставляться насторожено, адже 2015 року така ж ініціатива забуксувала. До того ж у реєстрі немає даних до 2000 року, їх вноситимуть вручну. Тож це теж може спричинити труднощі.

Уряд анонсував відмову від трудових книжок до кінця 2019 року, законопроект вже розробили, але все відбуватиметься поступово, заспокоює прем’єр. Українці, які ностальгуватимуть за штампами і записами, можуть просити роботодавця їх ставити. За старими трудовими документами вже ганяються колекціонери.

Нагадаємо, у Кабміні розглядають можливість скасування медичних довідок для влаштування на роботу або відвідуння басейну.

Стрічка новин