Бібліотеки Полтави оновлюються

У багатьох закладах культури Полтави нині закінчуються ремонтні роботи. Міська влада намагається робити все для того, аби опалювальний сезон вони починали оновленими. Тримаючи на контролі це питання, днями її представники побували у бібліотеці-філіалі №17 міської централізованої бібліотечної системи, що знаходиться у селищі Рибці.

На подвір’ї бібліотеки у Рибцях ще купа будівельного сміття, інструменти, порожні відра, рештування, драбини. Втім, роботи там уже наближаються до завершення. Будівельник Сергій Жовтий розповідає: коли приїхали сюди – стан приміщення був жахливим.

Сергій Жовтий, будівельник

- Ось була тріщина. Замазали, як змогли. Працюю на цьому об’єкті. Із чого є – з того робимо. Працюємо на даний момент втрьох. Працюємо дві неділі на цьому об’єкті. Якщо все нормально буде – через тиждень закінчуємо цей об’єкт.

Ганна Пономаренко, бібліотекар бібліотеки-філіалу №17

- Було так: стеля потріскана, стіни потріскані. Такі щілі були, що проходила долоня. А зараз хлопці працюють безперестанку. Зранку відкриваю, віддаю ключі їм, до пізнього вечора працюють. Роблять на совість.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ремонтуємо заклади бібліотечної системи. Це уже не перший заклад, який ми відремонтували цього року. Вірніше, зараз тривають ремонтні роботи. На останній сесії були виділені депутатами кошти. Відповідно, приводимо бібліотеку у Рибцях до нормального стану, у такому, як є вона, наприклад, у дальній Яківцях, в Авіамістечку.

Бібліотеку у Рибцях за рік відвідують 650 читачів. Це, в основному, мешканці селища. До їхніх послуг – 8 тисяч книг різного жанру, місцеві й всеукраїнські періодичні видання. Є комп’ютер з підключенням до Інтернету, ксерокс. Послугами цього закладу із задоволенням користуються як діти, так і дорослі.

Світлана Гулак, мешканка с.Рибці

- Живу на цій вулиці, поруч із бібліотекою. Я кожної неділі беру пресу, газети і книги беру. Була прогнита підлога, двері не відчинялися. Все осипалося. Вікна які там були диряві. Дуже давно не робився навіть косметичний ремонт. 

- А зараз ви задоволені?

- Звичайно ж, задоволена. Вікна які красиві будуть, світло, просторо буде. Будемо ходити читати всі.

Бібліотекар Ганна Пономаренко переконана: незабаром їхній заклад матиме зовсім інше обличчя. Для читачів, на її думку, створять комфортні умови.

Ганна Пономаренко, бібліотекар бібліотеки-філіалу №17

- Думаємо, що поки до снігу і до дощів все це зробиться. І це буде гарний заклад для наших читачів, які відвідували, відвідують і будуть відвідувати нашу бібліотеку. Міська рада фінансує ремонт нашої бібліотеки. Ми вдячні владі. І, думаю, завершимо це на хорошій ноті.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Я вважаю, що бібліотеки – це не просто центри, де люди читають, а це культурні центри. Ми зараз змінюємо систему взагалі роботи бібліотечної системи. Ми бібліотеки позиціонуємо не як заклади, де можна отримати книжку, прочитати і повернути, а як заклад проведення дозвілля, заклад, де можна проводити час, де можна буде проводити обговорення, або читацькі слухання, інші якісь центри збору суспільства і громади безпосередньо цього району, або мікрорайону.

Стрічка новин