Засідання Ради обласного конкурсу проєктів розвитку громад

Кращі проєкти розвитку територіальних громад. Саме з переможцями такого конкурсу визначалися сьогодні на засіданні ради обласного конкурсу. Пройшло воно у сесійній залі Полтавської обласної ради. Учасників було цьогоріч 55 та три категорії.

Починається засідання ради обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області з публічної презентації кожного з них. Таке змагання започаткували ще у 2010 році. Першим до учасників звернувся голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Він розповів: цього разу подано лише 55 робіт. А це, пояснює він, на порядок менше, ніж попередні роки. Олександр Біленький переконаний: це пов'язано з процесом децентралізації. Тому деякі представники сільських чи міських рад просто не розуміють, хто буде розпорядником коштів у наступному році. Тому свої проєкти не подавали.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Важливо те, що громади відчувають свою потрібність і необхідність у реалізації тих чи інших проєктів допомогу з боку обласної ради. Це дуже важливо, бо фінансові можливості звичайних сільських рад, там об'єднаних громад, вони досить обмежені. Обласний бюджет завжди «протягує руку допомоги». Найголовніше – ми вимагаємо 100% реалізацію цих проєктів.

Фінансування проєктів-переможців передбачається за рахунок коштів обласного бюджету. Близько 50% очікуваної вартості. Цього року, розповідає депутат Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, обласна рада виділила більше 20 мільйонів гривень.    

Анатолій Ханко, депутат Полтавської обласної ради

- Як на мене, це найбільше такий дієвий інструмент, коли громади подають свої проєкти. І в певній конкуренції конкурують за виділення коштів з обласного бюджету, де йде конкуренція ідеями рад. Хотілося б побажати, щоб в наступному році були більш креативні ідеї, тому що, як на мене, він в цьому році він трішки слабіший, ніж був, наприклад, у 2018 році.

Постійним учасником цього конкурсу є представники з Пирятина. Пирятинський міський голова Олексій Рябоконь розповідає: согодні захищає проєкт по освітленню двох головних вулиць міста.

Олексій Рябоконь, Пирятинський міський голова

- Він дає можливість плавного регулювання інтенсивності освітлення у різний період дня і ночі, мати можливість у онлайн режимі контролювати функціонування самої системи вуличного освітлення, де є реальна можливість розширити освітлення упродовж двох найбільш жвавих вулиць по руху як транспорту, так і людей.

Як зазначив Олександр Біленький, в цьому році мало інноваційних проєктів, нарямків, пов'язаних з енергозбереженням, розвитком інфраструктури, туризму. Обов'язково, обіцяє голова Полтавської обласної ради, вони будуть проводити додаткові семінари та виїжджати, аби консультувати колег на місцях. Загалом цьогоріч переможцями стали 48 проєктів. А кошти на них виділять у розмірі 21 мільйона сорока п'яти тисяч. Усі вони будуть реалізовані у наступному бюджетному році. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію