29 жовтня – Всесвітній день боротьби з псоріазом

Лікар з пацієнтом, а пацієнт з лікарем. Налагодити зв'язок у спілкуванні та побудувати рівень довіри. Напередодні Всесвітнього дня боротьби з псоріазом з полтавцями спілкувався справжний профі – розвінчував міфи та допомагав подолати бар'єри. Дерматолог та онколог Богдан Литвиненко вважає: відкритість та довіра можуть врятувати життя. 

Богдан Литвиненко, дерматолог, онколог 

- Ми будемо говорити про бар'єри між соціумом та хворими на псоріаз. Хворі на псоріаз досить часто на собі відчувають ці проблеми. А можливо, і несприйняттям суспільством цих хвороб. На жаль, багато людей не обізнані і вважають, що псоріаз є контагіозним захворюванням. 

Розвінчати міфи та більше дізнатися про хворобу – це головне завдання зустрічі. З кожним роком кількість онкологічних захворювань шкіри зростає. Головне завдання, каже онколог Богдан Литвиненко, – розпізнати небезпеку вчасно. Оскільки зростає не тільки кількість онкологічних випадків, а й змінюється їх якість. З'являється все більше нових «облич» меланоми і раку шкіри, і в таких випадках необхідні знання та досвід. 

Богдан Литвиненко, дерматолог, онколог 

- Є стандартна статистика у всьому світі. Вона майже не відрізняється між різними країнами. Це приблизно 2-3% від населення. Ми говоримо про мільйон хворих на псоріаз в країні. Є легкі форми і ті, які майже не турбують, коли людина навіть не звертається до лікаря. Але 30% – це середньо-важкий псоріаз.

Богдан Литвиненко вважає, що найбільшим ворогом є психологічний бар'єр хворого, який боїться звернутися за допомогою і сказати про свою хворобу. Тому почав виходити з кабінету до людей сам і розповідати про хворобу. Такі лекції проводить досить часто. На них, каже лікар, пацієнт може розкритися та не соромитися. 

Стрічка новин