Сміття на порозі будинку

Так говорять жителі вулиці Левадної та Довженка у Полтаві. Там величезні купи сміття лежать прямо на узбіччі. Міісцеві зверталися до різних установ. Утім, відповідальних за цю ділянку їм знайти не вдалося. Чиє сміття та хто має його прибирати, розбиралася Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондент

- Такий вигляд має узбіччя перетину вулиць Довженка та Левадна. Нестерпний сморід та величезна купа сміття. У таких умовах змушені жити місцеві. Найбільше страждають люди із прилеглих будинків. Мовляв: комунальників не дочекатися тут з початком перших морозів і аж до самісінької весни.

Алла Терещенко живе в будинку поряд. Щодня проходить повз цей смітник. Розповідає: сюди щоденно збігаються собаки та безхатченки. Вони шукають там щось їстівне. А останки, за словами жінки, розносять далі. 

Алла Терещенко, живе поряд

- Дуже грязно тут, рідко вивозять сміття тут, а ось скоро, як буде вже зима, до нас сюди ніхто не доїде, ні машина.

У купах сміття принесене з дому. Здебільшого воно пофасоване у спеціальні пакети. Проте, баків, які тут стоять категорично не вистачає, пояснюють місцеві. Тому, і складають сміття поряд. Прибирають по місту із контейнерів працівники комунального підприємства «КАТП-1628». За словами керівника установи Тараса Бойка, вони все роблять вчасно.

Тарас Бойко, керівник комунального підприємства «КАТП-1628»

- Те, що стосується сміттєвих баків, то вони вивозяться кожного дня. Там, на цій території навпроти є пункт приймання вторинної сировини, який після того, як перебирає свою сировину і те, що неподрібне, тим постійно ті баки засипає тим сміттям, яке йому непотрібне.

А от що стосується недостатньої кількості баків. Тут, пояснює Тарас Бойко, ситуація складніше. Вони встановлюються від так званої «норми накопичення». А це значить: є спеціальний коефіцієнт. Він застосувається до кількості мешканців, множиться. Така кількість баків тоді й встановлюється. Якщо, говорить Тарас Бойко, у мікрорайоні проживає 300 людей, а договори з ними склали лише 100. То й обслуговувати комунальники будуть саме цю кількість. Люди бідкаються: платять за прибирання сміття. Говорять: невже все рівно змушені його вивозити самі. 

Алла Терещенко, живе поряд

- Усі люди зносять сюди. Дуже-дуже багато господарів сміття сюди приносять. Сміття поряд, то це хіба тижня через два прибирають.

Стрічка новин