Полтавська майстриня показали свої ляльки

Одні із найдревніших символів, який сотнями і навіть тисячами років супроводжував наших предків. Це ляльки-мотанки, які мати клала до колиски немовляти, у скриню із рушниками та сорочками, коли донька  виходила заміж. Мотанка оберігала і оберігає оселі українців, таємниці цілого роду, переходячи із покоління в покоління. Зараз давня традиція їх виготовлення відроджується, прикладом чому – виставка творів полтавської майстрині з лялькарства Тетяни Філенко «За рухом сонця».

Мистецтвом виготовлення ляльок Тетяна займається з 2010 року. Говорить, спочатку виготовляла інтер’єрні ляльки, шиті та в’язані, але особливе захоплення викликали традиційні українські вузлові ляльки. Надихалась творчістю народних майстринь, але водночас прагнула знайти свій шлях в народному мистецтві. 

Тетяна Філенко, майстриня з лялькарства

- Років з десять я займалась лялькарством. Перші мої лялечки були шиті, я побачила цікаві ідеї з інтернету. Потім почала свої викройки робити, а років зо два спробувала саме вузлову лялечку, мені дуже хотілось. Там присутня скруточка, вони виготовлені як традиційні, без гілочок, але я фантазувала з тканиною, мережею, прикрасами. Тому це саме авторська лялечка.

За два останні роки майстриня вже на пригадає, скільки зробила таких традиційних українських іграшок-оберегів. Адже чимало подарувала, чимало зробила на замовлення. На виставці ж представила близько тридцяти авторських виробів, та з усіма бажаючими поділилася своїм творчим натхненням і майстерністю. 

Стрічка новин