Київський історик та реконструктор Святослава Сичевського прочитав для полтавців лекцію

Козаки і козацький флот. У музеї Полтавської битви київський історик і реконструктор Святослав Сичевський прочитав лекцію «Козацький флот кінця ХVІІ-першої третини ХVІІІ століття». Знайомив з історичними сторінками у рамках проєкту «Відомі історики на полі Полтавської битви».

Святослав Сичевський займається вивченням та реконструкцією козаччини понад два десятки років. Він є автором кількох історичних блогів, статей.

Святослав Сичевський, історик, реконструктор   

- Я займаюся вивченням матреіальної культури і історії, озброєння. Десь з 15-17 століття. Крім того, я популяризую історію. Іноді на основі досліджень широкого кола істориків, яких я згадую, розповідаю на лекціях, які були б широкому загалу цікаві.

А це козак-сердюк. Його та обмундирування виготовили цьогоріч до 310-х роковин подій Великої Північної війни на Полтавщині та Полтавської битви. Працювали спільно із одеським художником Сергієм Шаменковим. Згадували і низових козаків.

Святослав Сичевський, історик, реконструктор   

- За свою історію, не знаю, їх назвати морськими піхотинцями та моряками. Звісно, вони багато приймали участі в піших походах. І в степи і під час багатьох різноматніх подій, але те, що вони володували на Чорному морі упродовж 17 століття і про те, що човен і козак - це була нерозлучна пара, це ми точно знаємо.

Лекція «Козацький флот кінця ХVІІ - першої третини ХVІІІ століття» присвячений ще малодослідженій сторінці військової історії України. Із джерел відомо, що своєю вправністю в морському бою, відчайдушністю і дотепністю при штурмах прибережних фортець козаки викликали непідробне захоплення в сучасників.

Святослав Сичевський, історик, реконструктор   

- Цей період досить цікавий. Козаки продовжують користуватися різноманітними човнами у своїх морських походах, десантних операціях. У цей час відбувається синтез європейського стилю будівництва човнів і козацького. Козаки переймають манери будівництва човнів, незвичні їм раніше.

Тактика ведення морських битв, типи козацьких суден та технологія їх виготовлення. Про це йшлося під час лекції.

Святослав Сичевський каже, що саме козацький флот протягом двох століть протистояв найсильнішому флоту світу - османському, з яким вся Європа не могла впоратися. Запорізькі козаки, моряки - саме це прообраз сучасної морської піхоти, втім, як і вікінги.

Стрічка новин