Як навчити дітей спілкуватися?

Це – головне питання цьогорічного обласного форуму батьківської громадськості. Пройшов він у Полтавському обласному інституті післядипломної освіти. Учасниками стали педагоги, батьки та поліцейські. Говорили про сучасні методи освіти та як досягти успішного спілкування з підлітками.

Форум починається у залі Полтавського інституту післядипломної освіти. Зібралися на нього батьки, педагоги та патрульні. Вони першими і звернулися до присутніх. Пресофіцер Управління патрульної поліції у Полтавській області Катерина Григоренко переконує: найголовніше для нормальних відносин школярів з дорослими – навчити дітей правильно спілкуватися. Учні повинні не боятися, переконує патрульна, говорити зі старшими на будь-які теми. 

Катерина Григоренко, пресофіцер Управління патрульної поліції у Полтавській області 

- Як закладається до дитини це відношення до розмови, до комунікації, зворотнього зв'язку. Від цього залежить взагалі все: її психологічний стан, її поведінка, її доля. Це дуже важливо, щоб дитина вміла говорити, щоб вона хотіла говорити вам, хотіла говорити батькам, педагогам про те, що з нею трапляється.

Серед присутніх батьків – мама учня з Карлівського району Тетяна Качалка. Вона розповідає: приїхала сюди, аби перейняти досвід педагогів та інших батьків. 

Тетяна Качалка, мама учня Попівського НВК №1 (Карлівський район)

- Можливо, діти зараз більш такі інноваційні, більш розвинені, ніж так, як виховували нас. Тому хотілося б щось для себе дізнатися, а своїм досвідом з кимось поділитися з іншими батьками. Зараз у нас якраз перехідний вік, є звичайно, як і в кожної дитини, але не суттєво, поки що ми з цим справляємося, хотілося б на сьогодні більше наладити оці відносини «мама-дитина».

Далі тему критичного мислення для присутніх розкриває старший викладач кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної освіти Тетяна Бондар. Вона пояснила: зараз існує багато сучасних технологій. Усі вони допомагають розвивати комплексно і креативне мислення, і критичне. А це значтить, ділиться спеціаліст, діти можуть самостійно ухвалювати обмірковані та незалежні рішення.

Тетяна Бондар, ст. викладач кафедри менеджменту освіти ПОІППО

- Насправді найсучасніші дослідження у нейропедагогіці дають дуже багато інструментарій, я дуже тішуся, що наш інститут долучився до такої гарної ініціативи. Щороку проводить батьківський форум, оскільки ми маємо змогу оцими найновішими інструментами поділитися з батьками.

Одночасно в інституті працювали три тематичні локації. На них розглядали різні теми. По завершенню відбувся діалог у форматі «питання-відповідь». 

Стрічка новин