Люди в Селещині – два роки без нормальної води

Ціна питання – 100 тисяч гривень. Два роки мешканці Селещини Машівського району на Полтавщині живуть без нормальної води. До цього часу там не можуть замінити водонапірну башту. Нині на місці стоїть стара, ще радянського зразка. А поруч лежить нова. Ось-ось її мають поставити. У протиріччях селян і влади розбиралася Тетяна Лемешко.

На цьому місці часто збираються люди. Вже два роки вони оббивають пороги чиновницьких кабінетів з проханням змінити ситуацію. 70 квартир у Селещині нині – без достатнього напору води. А все тому, що ось від цієї башти вона стікає не в помешкання селян, а просто на землю. Виготовлена і вбудована ще за радянських часів, споруда давно зносилася. За десять метрів від старої башти лежить новенька. А от поставити її вертикально ніхто не планує, говорить місцевий активіст Віктор Кабак. І називає конкретну причину таких дій: зловживання владою місцевими коштами.

Віктор Кабак, активіст

- Або коштів громади, в яких входять три-чотири населених пункти. От зараз питання монтажу цієї водонапірної башти. Вона лежить із 17 року серпня.

Тоді на сесії обласної ради прийняли рішення про виділення 894 тисяч гривень на цю башту. Активісти це питання розглянули в іншому ракурсі. І подали чимало клопотань до прокуратури та поліції. Мотивували це селяним тим, що занадто велику суму визначили на встановлення. Дії дали результат: цьогоріч на ту ж саму процедуру перерахували 360 тисяч. Тобто, сума стала меншою у 2,5 рази.

Віктор Кабак, активіст

- Почали виконувати роботи, вирили один котлован. Потім поруч виривають арматуру, закладні, анкера+бетонування. Це всі роботи включені в кошторис.

У Селещині, як і раніше, не вірять у правдивість витрачених коштів. Адже нова башта лежить, а зі старої води, як кіт наплакав. Віра Дідик говорить: зверталися навіть в область. На численні прохання надсилали стандартні відписки.

Віра Дідик, мешканка Селещини

- Ні на що вони не реагують, ні на які наші звернення. І те, що вони обіцяють, - це обіцянки. Суть в чому: ми не просиом оригіналів документів, ксерокопій документів нам не показують. Просто кажуть: ось-ось, і все.

Селяни нарікають: робота біля башти – наче по колу: залили, закопали, вирівняли. І так уже два роки. Чому ж справа ніяк не зрушить з місця? Запитуємо Машівського селищного голову Миколу Кравченка.

Микола Кравченко, Машівський селищний голова

- Люди з водою, просто тиск не відповідає, але зроблений проект на цю башту. Зараз залитий фундамент. І так як не можна ставити зразу, поки фундамент не вистоїться певний час. Фундамент залитий, термін вийшов оце. І на наступному тижні вона буде встановлена.

- Тобто, якщо ми приїдемо наступного тижня і подивимся, то вона буде встановлена? Два роки лежала, а це поставлять?

- Я думаю, що буде.

Однак, обіцяний тиждень майже добіг кінця, а башта й нині лежить на місці.

Стрічка новин