У Полтаві сталася пожежа в електрощитовій багатоповерхівці

Через сильне задимлення мешканців довелося евакуювати. Через коротке замикання у мешканців згоріли увімкнені електроприлади. Що стало причиною загоряння, з'ясовувала наша знімальна група.

Юлія Хаврель, кореспондент

- Сьогодні близько 7 ранку у будинку по вулиці Петра Сагайдачного сталася пожежа. Загорівся ось цей щиток. Внаслідок чого у під'їзді – сильне задимлення. А у людей на першому поверсі навіть згоріли електроприлади.

За словами мешканців, вони неодноразово звертались до усіх можливих інстанцій з наріканнями на електромережу. Проте на їхні претензії не відреагували.

Ніна Александрова, мешканка будинку

- Я вийшла, тут вже було повно пилі, гарі. Світло в нас зникло. Сидимо всі без світла і чекаємо, що далі буде в нас. Палало там усе.

мешканка будинку

- Ми дзвонили, казали, що тут щось не так. Ніхто до відома це не прийняв.

Електрики, які приїхали ремонтувати електрощитову, кажуть: роботи тут – не на один день.

Віктор, електрик

- Ось бачиш, це на квартиру провід пішов. Нам треба десь його відновити, знайти квартиру. Мороки достатньо.

У ЖЕО №2, на балансі якого знаходиться цей будинок, обіцяють відновити світло вже сьогодні.

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2

- Роботи йдуть повним ходом. Я думаю, година-півтори, роботи будуть виконані і світло буде відновлено. Причину важко назвати. Там же все вигоріло, розумієте? Причин може бути скільки завгодно. Перша - стрибок напруги, друге - перенавантаження електромережі. Зараз прохолодно, і люди і електрокаміни вмикають, і все інше. Третій варіант - може бути умисний підпал.

Рятувальники причину пожежі також не називають.

Віталій Шкаревський, начальник відділу комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полтавській області

- З'ясовують. Там зараз працюють експерти, які з'ясовують, що могло стати причиною пожежі.

Що ж робити постраждалим, у яких згоріла техніка, ми з'ясували у юриста.

Тарас Захаров, адвокат

- Насправді, перше, що потрібно зробити в цій ситуації, – це замовляти проведення електротехнічної експертизи. Тому що відповідальною буде та особа, з чиєї вини сталася вказана надзвичайна ситуація. І тут буде декілька варіантів. Перше – це те, що буде винною організація, яка постачає електроенергію, якщо трапився якийсь збій в постачанні мережі. Це може бути винними хтось із мешканців, якщо вони використовували недозволені електричні прилади. Це також може бути балансоутримувач, якщо це сталося внаслідок якоїсь невідповідності внутрішньобудинкових мереж.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію