У Полтаві сталася пожежа в електрощитовій багатоповерхівці

Через сильне задимлення мешканців довелося евакуювати. Через коротке замикання у мешканців згоріли увімкнені електроприлади. Що стало причиною загоряння, з'ясовувала наша знімальна група.

Юлія Хаврель, кореспондент

- Сьогодні близько 7 ранку у будинку по вулиці Петра Сагайдачного сталася пожежа. Загорівся ось цей щиток. Внаслідок чого у під'їзді – сильне задимлення. А у людей на першому поверсі навіть згоріли електроприлади.

За словами мешканців, вони неодноразово звертались до усіх можливих інстанцій з наріканнями на електромережу. Проте на їхні претензії не відреагували.

Ніна Александрова, мешканка будинку

- Я вийшла, тут вже було повно пилі, гарі. Світло в нас зникло. Сидимо всі без світла і чекаємо, що далі буде в нас. Палало там усе.

мешканка будинку

- Ми дзвонили, казали, що тут щось не так. Ніхто до відома це не прийняв.

Електрики, які приїхали ремонтувати електрощитову, кажуть: роботи тут – не на один день.

Віктор, електрик

- Ось бачиш, це на квартиру провід пішов. Нам треба десь його відновити, знайти квартиру. Мороки достатньо.

У ЖЕО №2, на балансі якого знаходиться цей будинок, обіцяють відновити світло вже сьогодні.

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2

- Роботи йдуть повним ходом. Я думаю, година-півтори, роботи будуть виконані і світло буде відновлено. Причину важко назвати. Там же все вигоріло, розумієте? Причин може бути скільки завгодно. Перша - стрибок напруги, друге - перенавантаження електромережі. Зараз прохолодно, і люди і електрокаміни вмикають, і все інше. Третій варіант - може бути умисний підпал.

Рятувальники причину пожежі також не називають.

Віталій Шкаревський, начальник відділу комунікації з громадськістю ГУ ДСНС у Полтавській області

- З'ясовують. Там зараз працюють експерти, які з'ясовують, що могло стати причиною пожежі.

Що ж робити постраждалим, у яких згоріла техніка, ми з'ясували у юриста.

Тарас Захаров, адвокат

- Насправді, перше, що потрібно зробити в цій ситуації, – це замовляти проведення електротехнічної експертизи. Тому що відповідальною буде та особа, з чиєї вини сталася вказана надзвичайна ситуація. І тут буде декілька варіантів. Перше – це те, що буде винною організація, яка постачає електроенергію, якщо трапився якийсь збій в постачанні мережі. Це може бути винними хтось із мешканців, якщо вони використовували недозволені електричні прилади. Це також може бути балансоутримувач, якщо це сталося внаслідок якоїсь невідповідності внутрішньобудинкових мереж.

Стрічка новин