У Полтаві погіршилась екологічна ситуація

За словами фахівців, ступінь забруднення повітря збільшилась у декілька разів. Головною причиною вони називають спалювання опалого листя. У чому шкода та як правильно його позбутися, дізнавалась Юлія Хаврель.

Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю. У Полтаві екологи б'ють на сполох: це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин. Згідно з дослідженнями, екологічний фон у місті значно погіршився.

Ілля Яровий, головний спеціаліст КО «Інститут розвитку міста»

- На початку того, як ми встановили пиломіри, спостерігалася тенденція, що Полтава насправді є екологічним еталоном України. Але коли прийшла осіння пора року і впало листя, все виявилось не так добре. За ось ці останні вихідні була помічена така тенденція, що показники пилу були збільшені по місту Полтава на всіх пиломірах в 3-4 рази.

Спалювати листя прямо забороняє низка законів, а адміністративний кодекс передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Його розмір – від 340 до 1700 грн. Проте, говорять фахівці, розмір штрафу замалий, тому люди продовжують масово спалювати листя. Через це місцева влада розпочала інформаційну кампанію, аби звернути увагу на це явище.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Звертаюсь до мешканців з проханням не спалювати листя, і таким чином берегти природу і берегти чисте повітря. Кожен з нас має можливість самостійно впливати на рівень СО, не спалюючи те листя, яке ви збираєте у себе в садку.

Не вивозити, а компостувати та удобрювати ґрунт. Так з опалим листям вирішили поводитись у парку «Перемога».

Катерина Бабіч, заступниця директора парку «Перемога»

- Нами було прийнято рішення, ми листя розподіляємо між деревами, а також збираємо на відповідні тачки, вивозимо і розподіляємо листя рівномірно по парку. Це перша і дуже важлива складова. Але мало того, вона ще приносить правильну економічну складову для міста. Адже робота однієї години вантажника – 300 гривень, та 300 коштує робота однієї години вантажного транспорту.

Людям же з приватного сектору фахівці радять створювати компостні ями.

Стрічка новин