Пенсіонери змушені ходити пішки на 9 поверх

«У полоні висоти». У Полтаві, у будинку за адресою Героїв Сталінграда, 34/24, в четвертому під'їзді близько трьох місяців не працює ліфт. Люди змушені ходити пішки. Розповідають: для молодих проблем немає. Утім, тут живуть здебільшого люди поважного віку та сім'ї з малечею. Для них піднятися на восьмий чи дев'ятий поверх – справжнє випробування. Чому не працює підйомник та чи збираються його запускати, дізнавалася Марина Покшіна.

У четвертому під'їзді першого корпусу будинку, що за адресою Героїв Сталінграда, 34/24, уже близько трьох місяців не працює ліфт. Жителі розповідають: для власників квартир нижніх поверхів – це не велика катастрофа. А от для тих, хто мешкає вище, – справжня катастрофа, зізнається молодий татусь Олексій Шикалов. Ділиться: шкода дружину. Адже та змушена щоденно виносити та заносити дитячий візочок на дев'ятий поверх, доки чоловік на роботі.

Олексій Шикалов, живе у будинку по вул. Героїв Сталінграда, 34/24

- Зараз закінчилося літо, буде візочок, як мінімум, дві людини потрібно, щоб підняти. Це якщо сам візок, якщо ще якісь дружина купує речі, продукти, також додаткова сумка. Це навантаження велике, особливо для тих, хто живе на 9, 7, 8 поверхах.

А це – вісімдесятидворічна пенсіонерка Марія Проскуріна. Жінка плаче. Говорить: живе, як у полоні. Кожен похід на вулицю чи в магазин їй майже не під силу. Утім, виходити змушена. Тому жінка майже одразу почала обходити усі можливі установи, аби проблему вирішили якомога скоріше. 

Марія Проскуріна, живе у будинку по вул. Героїв Сталінграда, 34/24

- Я написала заяву і віднесла у міськвиконком наш, у 2 віконечко віддала заяву і сказала, що я пишу особисто від себе, що мені вже 82 рік. Я ходити пішки не можу, але поки що відповіді немає ніякої, ліфт не працює.

У під'їзд заходимо і ми. Ліфт справді не працює. На його дверях написаний номер телефону аварійної служби. Дзвонимо туди. Жінка та тому кінці «проводу» небагатослівна.

- Так він же у вас зупинений. Там зараз поточний ремонт на вашому ліфту.

- Поточний ремонт?

- Він же у вас давно не працює.

- Так чому не працює?

- Там модернізація на вашому ліфті.

- А як давно, тут ніхто не працює?

- Давно, ваш ліфт зупинений ще 30 серпня.

Підйомники у цьому будинку – на балансі комунального підприємства «Ремліфт» Головного Управління житлово-комунального обслуговування населення. Їдемо туди і ми. На робочому місці зустрічаємо лише оператора. Жінка спочатку з нами спілкуватися не хоче, телефонує керівництву. Представників останніх тут немає. 

Наталія Подріз, оператор КП «Ремліфт»

- До 20 листопада. 

- Це вже зроблять його?

- Повинні.

- А хто цим займається? 

- Ну хто? Головний інженер, але його зараз немає.

Також Наталія Подріз повідомила: окрім цього ліфта, не працюють на сьогодні ще шістнадцять. Причини, зізнається, різні. Здебільшого, як і в цьому випадку, – зношеність окремих деталей. Доки підйомник у під'їзді даного будинку ремонтують, люди в розпачі. До Марії Проскуріної не хоче в гості їхати правнучка. Мовляв: не хоче ходити пішки, бо це занадто важко для чотирирічної Оленки.

Марія Проскуріна, живе у будинку по вул. Героїв Сталінграда, 34/24

- Більше не хочу рахувати східці. От все, у вас «ящик не працює», бабусю, не працює. А я піду туди, де працює, все.

Стрічка новин