На Полтавщині виявили африканську чуму свиней

У Лохвицю завезли інфіковане порося. Донька купила його батькам. 

Але дорогою тварина здохла. Господарі спочатку хотіли її просто закопати, та потім все ж відправили на експертизу. Наявність ДНК-вірусу африканської чуми свиней підтвердила регіональної державна лабораторія Держпродспоживслужби в Полтавській області. Приватну садибу, де виявили порося, взяли на карантин. 

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Лохвицькій РДА затвердили план заходів щодо локалізації цього небезпечного захворювання. Втім, місцевим мешканцям турбуватися не слід, запевнив нас телефоном начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

Геннадій Пікуль, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області

- Маємо на території Полтавської області, на привеликий жаль, третій випадок африканської чуми свиней. Проводиться зараз моніторингове дослідження тварин населення, яке утримує. На сьогоднішній момент підозрілих на захворювання не відмічається. 40 днів ветеринарна служба буде проводити подвірні обходи. Матеріали даної справи передані до поліції для встановлення можливості місця придбання даної тварини. Ніяких вилучень, ніякого забою – такого немає. На сьогодні лохвицьким мешканцям немає за що перейматися. Ніякої соціальної напруги не повинно бути.

Стрічка новин