Ні – капітуляції!

Під таким гаслом сьогодні біля стін Полтавської обласної адміністрації пройшла акція. У такий спосіб містяни та представники Штабу спротиву вимагали від виконуючого обов'язки губернатора Олега Пругла передати їх звернення президенту України Володимиру Зеленському. У повідомленні викладено кілька пунктів. Найголовніший – аби глава держави зустрівся з делегацією представників руху спротиву капітуляції.

Акція біля стін Полтавської обласної державної адміністрації починається об 11.00. Присутні тут полтавці та представники Штабу спротиву. Прийшли сюди, аби виконуючий обов'язки голови ОДА Олег Пругло передав президенту чи представникам його Офісу лист з вимогами. Першим до присутніх звертається координатор Штабу спротиву капітуляції на Полтавщині Анатолій Шиян. Він розповів: ще 14 жовтня активісти збиралися в Києві на Майдані Незалежності. Тоді так само вимагали, аби «формулу Штайнмаєра» було відмінено.

Анатолій Шиян, координатор Штабу спротиву капітуляції на Полтавщині

- Вважаю, що «формула Штайнмаєра» є приємливою для України, вважаю, що пан Зеленський, як головнокомандуючий нашою державою, повинен вигадати іншу, не формулу, яка буде здавати і капітулювати землі нашої держави, а формулу, як повернути землі нашої держави.

Наступним до полтавців звернувся депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук. Він переконаний: «формула Штайнмаєра» не дасть права Україні контролювати частину власних земель. А терористам надасть особливі права та можливості.  

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Наша чітка громадянська позиція – ніяких здач, ніяких капітуляцій, повернення кордону з Росією на українських правилах і з українськими прапорами. Ті люди, яких більш за все хвилює доля України, все одно приходять на ці акції протесту.

У цьому посланні зазначається: вимагаємо від вас зустрічі з делегантами Штабу для отримання гарантій щодо виконання вами наших вимог. Серед них: заборонити впровадження особливого статусу, заборонити відведення українських військ від лінії розмежування. Заборонити утворення будь-яких недержавних воєнізованих формувань. Заборонити проведення виборів до будь-яких оранів влади. І останнє: вийти з безперспективного «Мінського формату» та ініціювати новий формат перемовин 

Загалом на акцію прийшло близько п'ятдесяти полтавців. Тривала вона пів години. По завершенню учасники Штабу спротиву капітуляції передали звернення представникам Полтавської ОДА. А ті, в свою чергу, пообіцяли направити його в Офіс президента.

Стрічка новин