Як радам Полтавщини ставати прозорішими?

У 2011 році була створена Всеукраїнська коаліція «Прозорі ради».

Мета цього масштабного проєкту – посилити громадський контроль за роботою органів місцевого самоврядування, заохоти громадян долучатись до прийняття рішень на місцевому рівні.

В’ячеслав Курило, юридичний консультант Інституту аналітики та адвокації

- В 2018 році ми приєднались до одного з таких проєктів, взяли за дослідження 4 ради, це Полтавська обласна, Полтавська міська, Миргородська та Кременчуцька міські ради.

Мигородську міську раду фахівці визнали найбільш «прозорою». На її сайті почали публікувати протоколи та висновки всіх депутатських комісій, інформацію щодо ініціювання громадських слухань.

«Плюсики» роботи Полтавської міської ради – те, що розміщені електронні петиції, які набирають відповідну кулькість голосів, дійсно розглядаються. Кременчуцьку міську раду фахівці охарактеризували як «закриту»: громадяни не мають вільного доступу на пленарні засідання. Сайт Полтавської обласної ради аналітики назвали неінформаційним для простих громадян.

Також полтавці скоро зможуть завантажити на мобільний телефон додаток «Poltava smart city».

Андрій Руденко, проєктний менеджер «Poltava smart city»

- Цей портал, мобільний додаток надасть змогу мешканцям підтримувати петиції, голосувати за Бюджет участі, надати якусь скаргу, звернення, пропозицію до певних органів влади, і воно надійде в певну комунальну службу або до міської ради.

Стрічка новин