Презентація книги про Голодомор «Чорні роки Миргородщини»

Полтавщина – одна з тих областей України, які мали найвищу смертність від штучного голоду. За даними дослідників, під час Голодомору 1932-33 років в Україні померло щонайменше чотири мільйона людей, чверть з них – діти до 10 років. Про жахливі злочини сталінського комуністичного режиму йдеться у книзі «Чорні роки Миргородщини». Її презентували у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Котляревського.

Автор видання – Олександр Джунь, засновник і співробітник Миргородського музею трагедії Голодомору. Протягом багатьох років дослідник збирав та зберігав унікальні свідчення очевидців тих трагічних подій. Тут вміщено чимало фактів та спогадів про злочини сталінського режиму, які за радянських часів старанно замовчувались. На жаль, за станом здоров’я автор не зміг приїхати до Полтави, тож видання презентували колеги-науковці. За їх словами, Олександр Джунь ще 1956 року, зовсім дитиною, випадково натрапив на захоронення решток дітей у Миргороді. Пізніше з’ясувалося, що там  поховані жертви так званого «Личанського табору притулку для дітей куркулів», що діяв у 30-х роках. Історія цього «табору смерті» і ввійшла в книгу окремим розділом.

Юлія Крамарєва, зав.відділом соціокультурної діяльності обл.бібліотеки   

- Це притулок в Миргороді. І я так думаю, що це один з багатьох, просто про цей сьогодні стало відомо, в ньому були сконцентровані діти ворогів народу, куркулів та безпризорників. Навіть була така ситуація, що під час голоду матері віддавали в притулок своїх дітей, вважаючи, що їх там хоч якось прогодують. І дітей там було надзвичайно багато, їх майже не годували, не лікували, їх закопували в поле живцем. І про це також говориться в книзі.

Зараз на місці колишнього «дитячого концтабору» діє Музей-пам’яті Голодомору. І хоча в книзі описано події Миргородського району, вона буде пізнавальною і для жителів інших регіонів, адже трагедія Голодомору так чи інакше зачепила кожну українську родину та кожен населений пункт, говорили на презентації.

Стрічка новин