У Лубнах обговорили, яким буде адміністративно територіальний устрій на Полтавщині

У Лубнах обговорили, яким буде адміністративно територіальний устрій на Полтавщині

У Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Реформування адміністративно-територіального устрою. Проблемні питання реалізації повноважень органів місцевого самоврядування на сучасному етапі». Захід проведено у міст Лубни в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Учасники: представники громад Полтавської області, народний депутат України Анастасія Ляшенко, в.о. керівника експертної групи з надання вторинної та третинної медичної допомоги Департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров'я Денис Соболь, генеральний директор Департаменту з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій Сергій Шаршов, головний спеціаліст відділу загальної середньої, дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти управління загальної середньої, дошкільної, спеціальної освіти Ірина Вовк, депутат Полтавської обласної ради Андрій Сімонов.

Виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик окреслила тему заходу та детально розповіла про програму засідання платформи. Народний депутат України Анастасія Ляшенко акцентувала на подальшому впровадженні реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Вона відзначила, що реформа буде продовжена та матиме підтримку від парламенту.

Сергій Шаршов наголосив на необхідності внесення змін до Конституції України та розповів про те, що саме необхідно змінити в Основному законі. Він відзначив, що при Офісі Президента України працює робоча група, яка розробляє ці зміни. С.Шаршов також зазначив, що концепція конституційних змін передбачає переформатування місцевих адміністрацій в органи перфектного типу, визначення поняття "адміністративно-територіальна одиниця", передачу повноважень та функцій органам місцевого самоврядування. Також він акцентував, що зараз на обговорення винесено питання щодо того, чи потрібні районні ради, а також визначаються чіткі повноваження префектів.

Також учасники Полтавської регіональної платформи розглянули питання функціонування опорних шкіл, подальший розвиток медичної реформи тощо.

Резонансна та важлива тема викликала чимало питань у представників органів місцевого самоврядування. Приміром, чи не для всіх виявилося актуальним питання подальшого розвитку пілотного проєкту медичної реформи, більшість сходиться на тому, що пілот провальний та не підйомний для органів місцевого самоврядування. Зокрема Олена Сидоренко, Оржицька селищна голова цікавилася чи буде держава забезпечувати медичні гарантії по первинній ланці медицини, яка подальша доля акцизного податку, хто утримуватиме освітню мережу тощо.

Підбиваючи підсумки Анастатсія Ляшенко зазначила:

– Сподіваюся, ви отримали відповіді на всі питання, які вас хвилювали, а представники присутніх міністерств і в тому числі департаменту освіти, думаю, почули, прислухаються та врахують ваші побажання.

У результаті роботи платформи учасники підтримали пропозиції АМУ. Народні депутати України запевнили, що ці напрацювання будуть передані до парламенту та винесені на розгляд.

Стрічка новин