Україна в ООН закликала звільнити журналіста Станіслава Асєєва

Україна в ООН закликала звільнити журналіста Станіслава Асєєва

Українська делегація засудила в Організації Об’єднаних Націй ув’язнення журналіста Станіслава Асєєва, якого бойовики утримують в окупованому Донецьку, і закликала негайно його звільнити.

З такою заявою виступив на засіданні Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН посол з особливих доручень МЗС України Олег Герасименко, зазначає Укрінформ.

Він нагадав, що незважаючи на звільнення Росією 35 українців, Москва і далі ігнорує заклики міжнародних організацій, політичних лідерів і громадянського суспільства звільнити решту українських політв’язнів. Більше того, російська окупаційна влада засуджує до ув’язнення громадян України за їхні переконання на тимчасово окупованих територіях Донбасу, які є проукраїнськими.

“Свобода переконань та їх вільного висловлення перебуває там (на окупованих територіях – ред.) під особливою загрозою, її фактично не існує. Лише кілька днів тому український журналіст Станіслав Асєєв був засуджений російською окупаційною адміністрацією в Донецьку до 15 років позбавлення волі”, – наголосив Олег Герасименко.

Також він додав, що українська сторона “засуджує це рішення й вимагає негайного та безумовного звільнення журналіста Асєєва”.

Нагадаємо, що  українського журналіста, блогера Станіслава Асєєва майже 1,5 року утримують в полоні окупанти в ОРДЛО. Нещодавно стало відомо, що окупаційна влада засудила його до 15 років ув’язнення. МЗС України висловило категоричний протест Росії через засудження Асєєва в окупованому Донецьку за нібито шпигунство і заклики до екстремістської діяльності. Також ОБСЄ закликала посилити тиск на причетних до ув’язнення Асєєва.

Стрічка новин