На Полтавщині від насильства щороку страждає близько 2 тисяч осіб

На Полтавщині від насильства щороку страждає близько 2 тисяч осіб

За даними ГУ Національної поліції в Полтавській області з початку року зареєстрували 1037 звернень щодо домашнього насильства, з них 962 – від жінок, 75 – від чоловіків. Кількість звернень зменшилася на 33% порівняно з минулим роком.

Про це повідомив інспектор відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області Тарас Михайленко. Про комплекс дій і заходів, спрямованих на попередження проявів насильства, говорили на засіданні робочої групи щодо запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при Міжвідомчій координаційній раді з гендерних питань та проблем сім’ї Полтавської облдержадміністрації.

Учасники зібрання обговорили ситуацію, що склалася в регіоні, та план дій на наступний рік.

«Хотілося, щоб наша робота в подальшому була спрямована на позитивний результат, а це насамперед зростання довіри громадян до соціальних служб, які надають послуги, як постраждалим від домашнього насильства, так і безпосередньо всіх людей, які проживають в області», – зазначила заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко.

За її словами, спільно з органами місцевого самоврядування цьогоріч в області забезпечено розбудову системи запобігання та протидії насильству до міжнародних стандартів і Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» в умовах децентралізації. 

У 25 районах, 6 містах та 15 ОТГ призначили уповноважених осіб, які відповідають за запобігання домашньому та ознакою статі насильству. В регіоні працюють спеціальні мобільні бригади та гарячі телефонні лінії,  притулки та центри матері й дитини, що надають допомогу постраждалим.

Також на засіданні розглянули проєкт обласного плану заходів запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в Полтавській області на 2019-2030 роки.

Стрічка новин