У ляльковому театрі розпочали проєкт «Простір можливостей»

Інклюзивне мистецтво. У Полтавському обласному ляльковому театрі презентували соціально-мистецький проєкт «Простір можливостей». В його рамках показали унікальну виставу «На хвилі», розраховану на маленьких глядачів із особливостями розвитку або інвалідністю. А також – підготували ряд семінарів та майстер-класів для педагогів, батьків, психологів, театралів.

Проєкт «Простір можливостей» полтавські артисти лялькового театру реалізують спільно з благодійним фондом «Харківський театральний центр» та за підтримки Українського культурного фонду.

Основна ідея – нагадати, що таке інклюзія, розповісти про новітні методи у педагогіці та корекційній психології, продемонструвати спеціальну виставу, яка зацікавить малюків з інвалідністю.

Тетяна Вітряк, директорка Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Вистава не має цільового спрямування на інклюзивного глядача. Вистава і весь проєкт створені виключно для соціалізації дітей в загальне суспільне життя.

Протягом трьох днів – 23, 24, 25 жовтня – у театрі проводитимуть семінари за участю митців, педагогів, психологів. Вони зацікавлять тих, хто готовий експериментувати та працювати з особливими дітьми за допомогою творчих методів. 

Марина Тристан, методист Полтавського міського центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю

- Лялькотерапія, театротерапія – це дуже корисно і дуже необхідно для наших дітей.

Спектакль «На хвилі» поставила харківська режисерка Юліта Ран. У ній задіяні живі екзотичні інструменти, такі як глюкофон, дарбука, «шум дощу». Вистава інтерактивна: діти можуть виходити на сцену, гратись з акторами, спілкуватись з ними. Дійство відбувається не у звичайній залі, а у сенсорній кімнаті. 

Юліта Ран, режисерка інтерактивної вистави «На хвилі» (м. Харків)

- Вистава абсолютно без слів. Вся історія розповідається різними способами, але без жодного слова.

26-го жовтня полтавські артисти покажуть виставу «На хвилі» у Харкові. 

Стрічка новин