Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від грипу

Початком епідеміологічного сезону грипу в Україні лікарі вважають жовтень. Цього року циркулюватиме новий штам грипу, який буде особливо небезпечним для людей з так званої групи ризику – за станом здоров’я або через особливості професійної діяльності.

Керівництво міста вирішило особистим прикладом показати, що вакцинація – це не тільки не страшно, але й необхідно для того, щоб постійно залишатись у тонусі. Секретарю Полтавської міської ради вже поміряли температуру та тиск. Щеплення роблять у плече.  Олександр Шамота говорить: щодня на роботі спілкується з сотнями людей, тому щеплюється вже третій рік поспіль. Говорить, побічних дій на собі не відчував.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Минулого року, можу із свого досвіду сказати, що після щеплення абсолютно спокійно пережив осінньо-зимовий період і жодних симптомів захворювання не було.

Процедура проста: пацієнт приходить на прийом до сімейного лікаря, де може поставити всі питання, які його цікавлять щодо дії вакцини. Після огляду йому дають термоконтейнер, де має перебувати вакцина, яку пацієнт йде купувати до аптеки.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Своїм прикладом я хочу запросити і підтримати тих, хто вакцинується,  тих, хто ще думає – запрошую зробити щеплення, щоб зберегти своє здоров’я і здоров’я оточуючих. 

Ігор Федій, перший заступник міського голови

- Незабаром починається зима, а зимою традиційно – пік захворювань на ОРВІ, я розумію, що вакцинація набагато збільшує шанси пройти зиму здоровим. Я роблю це не перший рік і раджу робити всім полтавцям.

Після вакцинації може трохи підвищитись температура, боліти м’язи. Також – почервоніти місце щеплення. Симптоми мають зникнути за кілька днів. 

Лариса Василевська, сімейна лікарка Полтавського центру первинної медико-санітарної допомоги №1

- Ми рекомендуємо, починаючи з жовтня місяця, проводити вакцинації як дорослим, так і дітям. Особливо такий контингент населення, як медичні працівники, вчителі, діти, як дошкільного, так і шкільного віку, тому що великий контакт в колективі.

Обов’язково вакцинуються й самі лікарі. Вакцина коштуватиме у межах 400 гривень. Проте, кажуть медики, набагато дорожче обійдеться лікування, особливо, якщо справа дійде до ускладнень, наприклад, пневмонії. Щороку фіксують летальні випадки від подібних ускладнень. Вакцинувати дітей можна з 3-ох років.

Стрічка новин