Виставка екзотичних птахів і тварин у Миргороді

Голубів, свійських птахів, тварин та екзотичні рослини демонстрували на виставці у Миргороді. Домашніх улюбленців привезли із різних куточків Полтавщини та кількох сусідніх областей. Їхні господарі спілкувалися, обмінювалися досвідом, ділилися планами на майбутнє. 

Марія Скачкова, мешканка Миргорода

- Когтями коле. Джерсійський гігант. І несуться, і великі ростуть, невибагливі в утриманні.

Мешканка Миргорода Марія Скачкова демонструє здоровенну курку чорної окраси. Каже: побувала з нею у багатьох містах України. Була і в Молдові, Німеччині, Франції, інших країнах. Втім, звісно, вдома, говорить жінка, – найкраще.

Марія Скачкова, мешканка Миргорода

- Дуже вдячна організаторам заходу. Не завжди переслідуємо ціль заробити гроші. Але це все-таки позитив. Тут головне спілкування, ціль і результат своєї роботи.

Директор благодійного фонду «Екозахист» Наталія Комарницька розповідає, що її організація опікується безпритульними тваринами. Їх вони стерилізують, багатьох віддають у добрі руки. Приміром, нещодавно врятували чотирьох кошенят, яких знайшли у лісі.

Наталія Комарницька, директор благодійної організації «БФ «Екозахист»

- Ми їх відмили, відчистили. А один котик залишився. У нього травмоване око. Трохи підросте – потрібно буде видаляти. Може комусь приглянеться? Гарний котик.

На виставці було чимало дітей. Така велика кількість голубів, папуг, курей, качок, гусей, цисарок, нутрій, кролів, фазанів, котів викликала чимале захоплення. Малюки бавилися з ними, а щоб дізнатися більше – розпитували господарів.

- Хто це?

- Нутрія.

Михайло Фенько, голова Лубенської спілки птахівників

- Скільки діток ходить, дивляться і на тваринок, і на пташок. Є навіть такі пташки, що діти навіть ще не бачили їх ні на малюнках, ні в житті. Із такою зацікавленістю дивляться, що просто око радує.

А от Катерина Загрива займається трохи незвичною справою. Жінка вирощує рослин-хижаків. Вони виділяють солодкуватий нектар та своїм запахом приманюють комах. А потім знищують їх.

Катерина Загрива, мешканка Миргорода

- Комаха летить на запах і на привабливий зовнішній вигляд, і потрапляє в пастку. Ці закриваються. Сюди у росянки прилипає. Врешті сюди падають, заповзають і назад не вилазять. 

Любителі птахів, тварин та рослин, які приїхали з інших міст, переконують, що Миргород зустрів їх досить гостинно.

Олег Вакуленко, мешканець м.Харків

- Я з Харкова. У порівнянні з Харковом виставка дуже велика. У невеличким містечках виставки краще проходять, ніж у крупних. І народ більш чуйний і добродушний.

Тож і учасники, й організатори загалом залишилися задоволені дійством.

Олександр Куйченко, голова товариства голубів і птахів Миргородського району

- Як організатор, я задоволений. Виставка вдалася. Це особисто моя ініціатива. Містове я не беру. І люди усі задоволені мою працею.

Учасники виставки переконані: брати наші менші заслуговують, аби люди про них піклувалися повсякчас. Кажуть: подібне спілкування дає гарний зворотній ефект.

Наталія Комарницька, директор благодійної організації «БФ «Екозахист»

- З ними ми стаємо людяними. З ними ми стаємо добрішими, з ними у нас змінюються цінності.

Стрічка новин