Сесія облради: напружена і продуктивна

Друге пленарне засідання двадцять сьомої сесії Полтавської обласної ради відбулося. Проходило воно напружено, із довгим формуванням порядку денного, перервою на консультації. Втім, депутати таки розглянули близько тридцяти питань. За більшістю з них ухвалили позитивні рішення. 

На початку сесії зареєструвалося 55 народних обранців. Насамперед депутати та запрошені хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблої учасниці операції Об’єднаних сил на Сході України, жительки Миргорода Ярослави Никоненко, померлого учасника бойових дій, полтавця Дмитра Фесенка, а також загиблого в авіакатастрофі українського політика Тараса Кутового.

Далі депутат Геннадій Коваленко поінформував про сесію Кобеляцької райради. Зокрема, він озвучив обурення місцевих громад стосовно відмов декому із місцевих жителів оформляти право власності на землю, на якій вони господарюють. 

Геннадій Коваленко, депутат Полтавської обласної ради

- Зараз ця земля надається громадянам, які не мешкають на території району, а інколи навіть не мешкають на території області. І громада про це не знає. Тобто, втратили громадою контроль над землею.

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило пояснив, що Держгеокадастр надав 60 відмов громадянам, які не проживають в Кобеляцькому районі. Зацікавлені сторони та представників ЗМІ він запросив обговорити це питання найближчим часом. А також запевнив: процес оформлення земельних ділянок у Кобеляцькому районі поки що буде призупинено.

О.Біленький: До 7 листопада ви гарантуєте, що жодних рухів по цим земельним ділянкам не буде?

В.Чувпило: Якщо на наступному тижні ми зберемося і поставимо крапку у цьому питанні, а вона може бути і на цьому - то так, я зможу втримати слово.

Земельне питання не входило до порядку денного. Тому якогось конкретного рішення по ньому депутати ухвалити не могли. Втім, голова обласної ради Олександр Біленькій наголосив, що при потребі йому присвятять одне із наступних пленарних засідань.

А на цій сесії, окрім інших нагальних питань, було підтримано звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання без проведення аукціону підприємствам спецдозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням вуглеводнів на території Полтавщини.

Це важливо, адже до обласного бюджету відтепер надійдуть чималі кошти.

Сергій Мамоян, голова постійної комісії облради з питань ПЕК та використання надр

- Ми з ними заключили соцугоду. Вони оплатять у бюджет 14 мільйонів гривень. І ми їм надали дозвола. Одна компанія, із якою не було соцугоди, - ми їм відмовили. Дві компанії пішли на аукціон. Вже на аукціоні вони будуть продаватися, і ці кошти йтимуть у центральний бюджет.

Обласна рада не прийняла звернення до Президента України та Верховної Ради щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмаєра». Вірніше, його навіть не внесли до порядку денного. Ще до початку сесії головну суть цього звернення голова обласної ради Олександр Біленький сформулював так.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Саме головне, щоб не було виборів до тих пір, доки не буде на кордоні стояти український воїн.

Ігнорування депутатами цього питання Олександр Біленький назвав безвідповідальним.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Я не задоволений, що ми не прийняли пропозицію по тій самій формулі Штайнмаєра. Це, на мій погляд, трішки безвідповідально. Але ми попрацюємо. І я думаю, що Полтавська область приєднається до тих областей, які це реалізували.

Стрічка новин