«Укргазвидобування» модернізували Східно-Полтавську УКПГ

Спочатку – видобуток, потім – переробка, а далі вже в оселі. Газ проходить довгий шлях, перш ніж потрапити до населення. Аби збільшити пропускну здатність Східно-Полтавської установки комплексної підготовки газу, в Полтавській філії АТ «Укргазвидобування» збільшили добовий дебіт газу та встановили нове обладнання для його переробки. Детальніше – у наступному сюжеті.

Додатковий газ для країни. У Полтавській філії найбільшої газовидобувної компанії України АТ “Укргазвидобування” модернізували Східно-Полтавську установку комплексної підготовки газу. Для збільшення пропускної здатності УКПГ додали третю лінію з прийому та підготовки вуглеводнів.

Костянтин Косяков, начальник технічного відділу  ГПУ “Полтавагазвидобування” 

- Пропускна здатність до модернізації даної технологічної установки складала 1,5 мільйони кубометрів природного газу на добу. Після модернізації, загальна пропускна здатність даної установки сягнула 2,5 млн кубометрів природного газу на добу. Тобто, дана модернізація збільшила пропускну здатність установки майже в два рази.

За радянських часів місцеве родовище не давало високих результатів. Ним почали активно займатися згодом, коли в Україні запровадили нові технології з інтенсифікації для збільшення видобутку. Тепер же Східно-Полтавська УКПГ має стратегічне значення.

Андрій Максименко, начальник Машівського цеху з видобутку газу та нафти

- Одне Східно-Полтавське родовище може забезпечувати добовим видобутком витрату міста Полтави в зимовий опалювальний сезон. 

Один із головних методів збільшення видобутку на діючих свердловинах - проведення гідророзривів пластів (ГРП). Успішно проведені операції підвищили добовий дебіт “Східної Полтави” в декілька разів.

Андрій Максименко, начальник Машівського цеху з видобутку газу та нафти

- У 2016 році тут на “Східній Полтаві” почався другий транш гідророзривів. Першою ластівкою була свердловина № 70. Ми отримали по ній збільшення дебіту в три рази, з 40-а до 120 тисяч кубометрів газу на добу. У 2017 та 2018 роках до цієї методики підвищення дебіту, інтенсифікації видобутку  залучили 22 свердловини. Для порівняння, до грудня 2016 року середній дебіт був 500 тисяч кубометрів на добу, зараз - 2,5 млн кубометрів на добу. Однозначно це завдяки провадженню ГРП на 22 свердловинах. 

Східно-Полтавське родовище унікальне тим, що добре реагує на гідророзрив. А позитивна динаміка видобутку після інтенсифікації тримається тривалий час.

Стрічка новин