У Лохвицю завезли інфіковане чумою порося, об’єкт на карантині

У Лохвицю завезли інфіковане чумою порося, об’єкт на карантині

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, згідно результатів досліджень Регіональної державної лабораторії  Держпродспоживслужби в Полтавській області, виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней. А також зареєстровано інфікований об’єкт на території присадибної ділянки у Лохвиці Полтавської області.

«Дочка купила батькам 12-кілограмове порося, але дорогою до Лохвиці воно здохло. Спочатку господарі хотіли закопати його, але потім все таки відправили на експертизу. Виявилося, що тварина була інфікована вірусом африканської чуми», - повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лохвицькій РДА з 23 жовтня 2019 року встановлено карантин, територію присадибної ділянки оголошено неблагополучною на 40 діб. Вилучати з господарства не було чого, бо на території садиби 30 років не тримали тварин. За словами Геннадія Пікуля, жителям Лохвиці боятися нічого, вилучати здорових свиней у них ніхто не буде. В місті лише проведуть моніторинг і опитування населення щодо АЧС. Головне, щоб поліція з’ясувала, звідки було привезене хворе порося.

Ситуація знаходиться на контролі Держпродспоживслужби області та району. Вживають оперативні заходи з локалізації,  ліквідації збудника АЧС.

Стрічка новин