Астрономи відкрили стародавню "міфічну" галактику

Астрономи відкрили стародавню "міфічну" галактику

Вік гігантської галактики оцінюється в 12,5 мільярдів років.

Астрономи за допомогою телескопа ALMA виявили сліди гігантської галактики, вік якої оцінюється в 12,5 мільярдів років. Як повідомляє Naked science, досі спостерігати такого "монстра" дослідникам не вдавалося.

Раніше вчені припускали, що через відносно нетривалий час після Великого вибуху у Всесвіті почали формуватися великі галактики з активним зореутворенням. Разом з тим, знайти підтвердження цьому припущенню дослідникам не вдавалося. Тепер астрономи виявили саме такий об'єкт. У нових спостереженнях з високою чутливістю вчені помітили слабкий згусток, що світиться.

На думку вчених, сигнал від цієї галактики йшов до Землі 12,5 мільярдів років. Тобто, вона всього на мільярд років "молодша" за Всесвіт. Вчені вважають, що спостережуване випромінювання викликане тепловим випромінюванням частинок пилу, які ефективно приховують все світло, випромінюване зірками всередині галактики–"монстра".

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Стрічка новин