Полтавські медики активно діляться досвідом із колегами

В області успішно реалізується пілотний проєкт із трансформації стаціонарної медичної допомоги. Завдяки ньому відпрацьовано нові для України механізми оплати послуг. 

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України

- Полтавщина стала прототипом того, як система працюватиме в інших областях України з наступного року.

Про провідну роль Полтавщини у реформуванні медичної галузі наголошують на багатьох зібраннях вітчизняних медиків. Обговорення пілотного проєкту було одним із головних питань і на прес-конференції у Харкові. Її провели представники Національної служби здоров’я України. Полтавський почин вони оцінюють досить високо.

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України

- Вдячні ми дуже керівництву Полтавської області і керівництву департаменту, що вони дуже довгий час інвестували в розуміння нової системи. Відповідно на даних Полтави, багато розрахунків робилося, які будуть поширені на всю Україну. Плюс Полтавська область відпрацьовує сам механізм фінансування, укладення договору між лікарнями і Національною службою здоров’я, оплату за випадок, звітування за ці випадки, спосіб їх кодування. 

Вікторія Мілютіна, заступник директора Північного департаменту НСЗУ

- Лікарі вчаться працювати в нових фінансових умовах. Лікарні, до яких звертаються пацієнти, – ці дуже задоволені. Лікарні, які менше отримують пацієнтів, у них є час подумати, змінити свою стратегію, навчитися.

На Полтавщині реалізується проєкт, який на вторинній ланці медицини працюватиме із квітня наступного року. Понад 80 делегацій майже з усіх областей України уже приїздили до Полтави, щоб подивитися наочно, як втілюється нововведення.

Юлія Матвієнко, медичний директор КП «1-ша міська лікарня Полтави»

- Ми беремо участь у пілотному проєкті. У наш лікувальний заклад приїжджали колеги з різних міст України для того, щоб подивитися, як ми працюємо в пілоті.

Олена Щербань, завідуюча відділенням передчасно народжених дитячої МКЛ м. Полтава

- Ми приймали декілька делегацій з інших областей, які переймали наш досвід, невеликий, але все-таки досвід, потому, як ми запроваджували нову систему охорони здоров’я. Принципово відрізняється ця система у системі фінансування, за якою буде працювати нова система. Гроші ідуть за пацієнтом. Тобто, кількість коштів буде залежати від того, наскільки якісно ми будемо лікувати своїх пацієнтів.

У багатьох медичних закладах Полтавщини проводяться капітальні ремонти, закупляється нове обладнання, фахівців вчать працювати у нових умовах. Головне завдання - надавати пацієнтам послуги європейського рівня.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Ми зробили прецедент у державі. Наші 56 закладів заключили контракт із Національною службою здоров’я, яка на рівні держави є замовником коштів. Ми не просто тримаємо стіни - ми заробляємо кошти. Ми виконали своє завдання, яке сьогодні імплементується на рівні всієї держави.

Стрічка новин