Всеукраїнські змагання з безпеки дорожнього руху

У мікрорайоні Мотель не всі переходи мають розмітку. Це помітили учні комунального закладу ЗОШ №19. Юні інспектори руху загону «Світлофор» часто проводять заходи, що стосуються безпеки пішоходів на дорогах. А тепер полтавські школярі беруть участь у Всеукраїнських змаганнях з безпеки дорожнього руху. Проходять вони під хештегом SpeakUpUkraine#Traffic Challenge. Наразі – уже другий етап. Що зроблено в рамках конкурсу, знає Анна Ружін.

На цьому перехресті є світлофори, знак пішоходного переходу, а от сама розмітка відсутня. Це і помітили учні школи №19. Діти доволі часто проводять різні заходи, що стосуються безпеки пішоходів на дорозі. 

Представники патрульної поліції підтверджують, розмітки не вистачає. 

Марина Зінюха, нач. відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полт. обл.

- Розмітка – регульований пішохідний перехід, яка мала б місце бути на даному перехресті. Вона частково стерлася. Тому є необхіднійсть у її поновленні. Її має поновлювати відділ ЖКГ Полтавської МР.

Минулого тижня ці юні інспектори проводили роз'яснювальну роботу серед населення і школярів поблизу школи. Робили зауваження тим, хто порушує, та відзначали зразкових пішоходів. 

Роздавали папірці різних кольорів – зеленого, жовтого та червоного. На кожному – напис різного кшталту. Похвала, попередження або ж зауваження. 

Діана Вакула, учениця КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №19»

- Під час акції ми дали зауваження 48 порушникам безпеки дорожнього руху. А 69 ми дали «дякую».

Цього ж дня на асфальті за допомогою спеціальних трафаретів малюють попереджувальні написи. «Подивись». «Візьми дитину за руку». 

Дмитро Явір, учень КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів №19»

- Ми наносимо інформаційні знаки поруч з пішохідними переходами, щоб люди дивилися на дорогу, знімали наушники та прибирали телефони. Та брали своїх дітей за руки.

Учні сподіваються, що це буде більше концентрувати увагу пішоходів. Допомагають наносити знаки представники патрульної поліції. 

Марина Зінюха, нач. відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції в Полт. обл.

- Ми співпрацюємо із 19 школою досить часто. Школа має команду інспекторів руху ЮІР, що допомагають нам проводити різні заходи, навчати молодших школярів.

Полтавцям така ідея до вподоби. Кажуть, що ініціатива хороша та може врятувати життя. 

Дмитро Заборовський, полтавець 

- Те, що тут зробили напис, може сприяти підвищенню уваги і діти будуть дивитися, коли будуть переходити дорогу.

- Шановні учасники дорожнього руху. Бережіть себе! Будьте уважними! Дотримуйтеся правил дорожньго руху. Дорога помилок не пробачає. Нас усіх чекають вдома!

Стрічка новин