У Полтаві працює фотовиставка «Правова допомога поруч»

«Правова допомога поруч». Фотовиставка під такою назвою запрацювала у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Шістдесят документальних світлин зображують реалії роботи системи вторинної  безоплатної правової допомоги, запровадженої в Україні з 2016-го року.

На фотовиставці – світлини з усієї України. На кадрах – люди, які звернулись за допомогою до центрів безоплатної вторинної правової допомоги, їхні премоги у суді, інформаційні акції для молоді, виїзди юристів додому до хворих, консультування у виправній колонії, військовому шпиталі, пункті тимчасового перебування іноземців.

Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області

- Лише в минулому році близько 35 тисяч осіб до нас звернулись з різними видами проблем, на які наші працівники давали фахові консультації і роз’яснення.

Основна мета системи безоплатної вторинної допомоги – надати відповідні консультації та поради громадянам, яких можна віднести до незахищених верств населення, говорить Олександр Черчатий. Серед них – наркозалежні, пенсіонери, діти, переселенці, судимі, атовці, самотні жінки.

Сергій Конощук, представник Управління забезпечення прав людини Національної поліції України

- Велика кількість осіб не мають можливості залучити свого адвоката. Тому, я думаю, Регіональний центр виконує важливу місію і надає безоплатно таких адвокатів.

Нині на Полтавщині працює один Регіональний центр та три місцевих – у Лубнах, Кременчуці, Горішніх Плавнях. А також 24 бюро у всіх районах області. 

Фахівці центрів у співпраці з громадськими активістами проводять просвітницькі акції для школярів. 

Андрій Протопопов, директор Полтавського обласного БФ «Громадське здоров’я»

- Формується відповідна правова культура. Тобто, розуміння дітьми своїх пра і яким чином вони можуть себе захистити.

Виставка працюватиме до 25 жовтня.

Стрічка новин