В Опішні нагородили юних екологів

«Здобутки юних». Два дні на базі обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог» поблизу Опішні було чути учнівську молодь. Школярі з тридцяти трьох територіальних одиниць Полтавщини приїхали для отримання нагород за участь у Всеукраїнських конкурсах. Що проводили, як підбивали підсумки і розважалися учні, бачила Тетяна Лемешко.

Упродовж року загони юних екологів Полтавщини беруть участь у Всеукраїнських конкурсах. І, традиційно в жовтні, саме в селі Міські Млини Зіньківського району, нагороджують найактивніших учасників. У нашому регіоні досить багато захисників природи, говорить директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Віталій Бедніна.

Віталій Бедніна, директор ПОЕНЦУМ

- Це діти – переможці обласних, регіональних конкурсів, рухів, акцій еколого-натуралістичного спрямування. На Полтавщині працює велика армія юних природолюбів. Понад 12 тисяч дітей відвідують гуртки еколого-натуралістичного спрямування. 70 тис дітей займаються великою природоохоронною роботою.

Учасники провели чимало природоохоронної роботи, екологічних експедицій і походів. Активно використовували польові практики й екскурсії. Саме там учні могли досліджувати рідний край. Так, постійні перможці екоконкурсів – команда з Горішніх Плавнів.

Ольга Скороходова, методистка з еколого-натуралістичного напряму в ЦДЮТ м. Горішні Плавні

- Наші діти вибороли перемоги в конкурсах екологічних агітбригад. У конкурсах "Юний дослідник", "Збережи ялинку", конкурсі плакатів "Природа й люди", "Мій рідний край, моя земля". Загальну суму, яку вони отримали у грошовій винагороді, – це більше 11 тис грн. Ці кошти отримає за свою роботу кожен з учасників.

А це – активісти з Кривої Руди Семенівського району. Хлопці натхненно розповідають про свою бАтьківщину.

команда з Кривої Руди

- Там є дендропарк. Ми дуже часто за ним доглядаємо, наприклад, влітку там була сильна посуха. Ми дуже часто його поливали, шоб не загинули рослини. Тому що вони рідкісні і з дуже багатьох країн. Ми вирощували вербу, верба незвичайна. Вона енергійна. Енергійна чому? Тому що вона дає дуже багато тепла. Саджанці цієї верби нам надав науково-дослідний інститут Харкова.

Для розваги учнівської публіки запросили артистів. Олексій Булавенко тут не вперше.

Олексій Булавенко, артист з Опішні

- Того разу я співав іншу пісню "Борщик". І я виступаю у вокальному ансамблі від будинку школяра "Бравіс".

Просимо заспівати хлопчика прямо в холі табору. А тут Олексій вражає гостей свята вже на сцені.

Віталій Бедніна, директор ПОЕНЦУМ

- Я впевнений в тому, що діти запам'ятають це на все життя як позитивний фактор.

Стрічка новин