На Пирятинщині зніматимуть історичний фільм про Голодомор

Нещодавно там побувала режисерська група майбутньої стрічки. 

Кінострічка матиме назву «Яків». Її сценарій базується на реальних подіях 20-х-30-х років минулого століття. 

Яна Суська, кастинг-директор

- Про реального чоловіка Якова Дробота, який був сільським головою у селі під Золотоношею. І свого часу він був комуністом, не дуже хорошою людиною. Потім переосмислив ставлення до інших людей і врятував дві тисячі людей від Голодомору за рахунок підпільних хлібопекарень. Хабарі він давав вищому керівництву з тими коштовностями, які він забирав у розкуркулених.

Сценаристи провели відкритий кастинг серед місцевих мешканців. Спробувати себе в ролі актора другого плану або масових сцен до Пирятинського культурно-громадського центру приходили і дорослі, і діти.

Яна Суська, кастинг-директор

- Надзвичайно активні. Це мене неймовірно здивувало. Я взагалі дуже полюбляю працювати із непрофесійними акторами, тому що це дає більш такий живий спектр емоцій. Дуже часто відсутність штампів дозволяє зробити більш повний образ.

Зйомки фільму планують розпочати вже навесні наступного року. Роботу передбачають завершити впродовж шести місяців. Чимало пирятинців вважає, що нова стрічка стане не менш відомою, ніж «Королева бензоколонки», яка знімалася у Пирятині і мала неабиякий успіх півстоліття тому.

Стрічка новин