Телеміст «Івано-Франківськ – Полтава: смакуємо разом!»

Обмін досвідом у приготуванні традиційних страв. «Івано-Франківські смаколики по-полтавськи» та «Полтавські смаколики по-франківськи». Освітяни провели телеміст з нагоди Декадника культури здорового харчування на Західній Україні. Що готували, знає Анна Ружін.

Кукурудзяна крупа, копчене сало та сметана. Та ще багато інших інгредієнтів. В одній із Полтавських шкіл готували смаколики із Західної України. Тим часом іванофранківці вправлялися в приготуванні наших полтавських галушок.

Такий кулінарний експеримент проводять у рамках телемосту «Івано-Франківськ – Полтава: смакуємо разом!». Міські ради підписали меморандум про співпрацю.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Їхня ідея нам дуже сподобалася, ми відгукнулися. У Івано-Франківську зараз розпочався декадник здорового харчування, і сьогодні всі учні споживатимуть страви полтавської кухні.

Мета заходу – популяризація здорового харчування та урізноманітнення шкільного меню. У ролі шеф-кухаря – очільник міського управління освіти, йому допомогають директорка ЗОШ №18 та інженер-технолог.

Освітяни Івано-Франківська готували традиційні полтавські галушки, а у полтавців національна страва Гуцульщини – банош. Рецепт знають, інгредієнти всі є.

Світлана Оринчина, інженер-технолог ТОВ «Половки» 

- Банош. Він готується на сметані. І на кукурузній крупі дрібного помолу. Страва ця їхня національна. Ну а ми були там, куштували і так само спробуємо у нас приготувати.

Юрій Матвієнко також додав, що міська рада на наступний рік планує повернути безкоштовне харчування в школах – і управління освіти слідкуватиме, щоб це було справді здорове харчування.

Оксана Горіна, директорка ЗОШ№18

- Ми працюємо за міжнародними стандартами якості здорового харчування. Школа є ініціатором, тому охоче погодилися на такий телеміст, бо про здорове харчування говоримо досить часто.

Стрічка новин