Туман "збиває" показники датчиків забруднення повітря

Туман "збиває" показники датчиків забруднення повітря

На показники датчиків забруднення повітря, які розміщені у різних місцях, може впливати туман та висока вологість, тому говорити про точну якість вимірювання не доводиться.

Про це у Facebook повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля.

"Звертаємо увагу, що багато сервісів, які вимірюють показники забруднення в Україні, працюють через мережу датчиків, розміщених у різних місцях. Але говорити про точну якість вимірювання ми не можемо. Бо ймовірно, що туман може сприйматися за зважені часточки, на точність показників також може впливати висока вологість повітря", - йдеться у повідомленні міністерства.

Натомість міністерство пропонує керуватися офіційними даними гідрометеорологічних організацій.

"Ми розуміємо занепокоєння населення України, але хочу запевнити - перевищення концентрації забруднюючих речовин у повітрі немає! Усі показники у межах норми", - наголосив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

За його словами, Мінекоенерго буде працювати над покращенням якості моніторингу стану повітря в Україні та швидкістю інформування населення у випадку критичних ситуацій.

"На цей час найбільша проблема - у застарілості обладнання та відсутності фінансування сектору протягом усіх минулих років. Ми плануємо створити онлайн систему моніторингу та вчасно реагувати на подібні ситуації", - додав Оржель.

Стрічка новин