41 млн $ у Полтавській лікарні витратили на флеш-карту з тестами

41 млн $ у Полтавській лікарні витратили на флеш-карту з тестами

Це зробили замість сучасної системи для тренування медиків. Правоохоронні органи зафіксували факт розтрати коштів на закупівлю віртуальної системи для тренування медиків.

У Полтаві розслідується справа про розкрадання коштів керівництвом Полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського у змові з представниками департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

41 млн доларів, отримані від Світового банку, було витрачено на неіснуюче обладнання для тренування медиків проводити венепункцію та встановлювати катетери.

Проект забезпечення медзакладу спеціальною віртуальною системою для тренування медиків був започаткований ще у 2015 році. Обладнання та ПЗ до лікарні поставляла фірма «БМС Техно». На папері медзаклад отримав високотехнологічну апаратуру для моделювання ін’єкційної голки та вени вартістю 2 млн грн, а також комп’ютерне обладнання для проведення процедури. А на ділі – звичайну флеш-карту з тестами.

Ця з’ясувалося під час аудиту, проведеного в лікарні теруправлінням Рахункової палати по Полтавській, Харківській та Сумській областях.

Правоохоронці звернулися до суду та отримали всі необхідні документи, пов’язані з цією закупівлею. Наразі проводиться експертиза підпису головного лікаря на актах прийому та введення системи в експлуатацію.

Стрічка новин