Яма розбрату в Селещині
Яма розбрату. Два тижні вигрібна яма в одному з дворів Селещини не дає спокою місцевим. А все – через відкриту поверхню. Люди скаржаться, що тепер всі нечистоти стікають до них у двори та садок. Найбільше селян тривожить близькість споруди до школи. Влада на скарги мешканців не реагує. Хто винний і коли яму засиплять, з'ясовувала Тетяна Лемешко.
- Пройшовся кругом ями, взяв і поїхав, знаючи, шо ви будете тут.
Так бурхливо мешканці Селещини розповідають про вигрібну яму і того, хто мав би її закрити. Нагальна потреба засипати впадину виникла близько двох тижнів назад. Тоді обвалилася одна плита, що мала б перекривати яму. Комунальники зняли дві інші дошки і розчистили територію. Однак, поверхню залишили відкритою. Та критична ситуація назріла уже давно, переконаний Володимир. Чоловік проживає по вулиці Молодіжній, саме поблизу аварійної ями. Наразі вона – пряме джерело неприємного запаху, що виникає внаслідок накопичення нечистот. А ще є розсадником мікробів і бактерій, говорить селянин.
Володимир, мешканець Селещини
- Вона не очищає оці всі нечистоти, які збираються з даних будинків. Все це стікає в садок школи. Як-небудь обгородили. І якщо дитинка буде тут ходить, хто тоді нестиме відповідальність, я не знаю.
Люди неодноразово зверталися в місцеве відділення Машівського ЖКГ, писали клопотання в селищну раду. Там відповіли, що кошти виділили, але погодити їх мають на найближчій сесії. Тож питання самої системи нині залишається відкритим.
мешканець Селещини
- За два тижні, коли вона обвалилася, ніхто не приїхав. Ні Кравченко, ні Кернел, сюди ніхто не явився. Хоча ми відразу повідомили їх людям. Вони сказали: це не наше діло.
Людмила, мешканка Селещини
- Вирішили легенько, як поставили це, ми зробимо врізку до вашого оцього водойома. І наш пожводойом зробили каналізаційною стоковою ямою.
Тетяна Лемешко, кореспондент
- З вигрібної ями всі нечистоти стікаються сюди: в колишній шкільний садок і людські подвір'я. Буквально за 100 м звідси знаходиться і сама школа.
Депутатка Селещинської сільської ради Надія Томенко з 2018 року подає звернення щодо заміни системи очисних споруд.
Надія Томенко, депутатка Селещинської сільської ради
- Кожну сесію вимагала: дайте мені кошти, виділіть кошти. Є в нас кошти в громади. Позавчора ми були з депутатом місцевого округу, лічно прийшли до Кравченка, сіли в кабінет, просили позачергову сесію. Одне питання треба вирішити критичне. А він нас вичитав, вибачте, «як школьніц».
Разом з жителями Селещини їдемо до Машівського селищного голови Миколи Кравченка.
- Доброго дня! Це телебачення. Ми з вашими земляками приїхали. Можна з вами поспілкуємося?
- Будь ласка, заходьте.
Очільник Машівської ОТГ ситуацію з відкритою вигрібною ямою коментує так:
Микола Кравченко, Машівський селищний голова
- Комунальне господарство прибрало ті плити, які впали, демонтували існуючі. Провели земельні роботи підготовчі, підготовули, щоб накрити цю яму новими плитами. У Полтаві на ЖБІ,7 замовили ці плити. Вони практично вже готові, домовилися за перевезення за кран.
- Через який час можна очікувати, що яму вже закриють?
- Я думаю, що недовго. Бо вже підготовчі роботи проведені, залишилося її тіkmки зробити.
А поки місцева влада думає, вигрібна яма і досі залишається відкритою. Сесію, де це питання буде нагальним, призначили на 23 жовтня.
Тетяна Лемешко, кореспондент
- До слова, у схожій вигрібній ямі днями в Лохвицькому районі отруїлося троє людей. Смертельно.