Консультанти з Нідерландів провели тренінг для батьків дітей з інвалідністю

До Полтавського Центру відновлення «Кортекс» завітала делегація з Нідерландів.

Іноземні фахівці провели освітній тренінг для батьків, які мають дітей із порушенням розвитку. Говорили про те, як інклюзія впроваджується у Європі, як це може працювати в  Україні, ділились особистим досвідом.

Рене Губрегтсе, координатор Української асамблеї людей з інвалідністю (Нідерланди)

- В Нідерландах існує кілька різновидів шкіл. Серед них – загальноосвітні школи з інклюзивними класами, і спеціалізовані. І це хороша система, адже у батьків має бути вибір, аби вони могли віддати дитину туди, де їй буде краще. Адже немає однакових порушень розвитку, тож і підходи – різні.

Серед делегації - члени міжнародної  спілки «Батьки-батькам», які опікуються українськими родинами, де є діти з інвалідністю. Запросили нідерландців благодійники фонду «HELPGROUP», аби ті особисто підтримали полтавських батьків, навчили їх згуртовуватись заради благополуччя й розвитку своїх малюків. 

Давид Джалагонія, керівник Всеукраїнського БФ допомоги і розвитку «HELPGROUP»

- Ми вирішили запросити спеціалістів, провести семінар для того, щоб було більше комунікації, для того, щоб батьки розуміли, як правильно обрати підхід, як правильно зробити вибір школи і як саме впроваджується інклюзія в інших країнах.

Стрічка новин