Підсумки Бюджету участі Полтавської області 2019 року

Підбили підсумки обласної програми «Бюджет участі Полтавської області-2019». Зробили це на засіданні спеціальної робочої групи на чолі з головою обласної ради Олександром Біленьким. Говорили про проблеми, перебіг та  результати голосування, проєкти-переможці та перші результати Шкільного громадського бюджету Полтавщини.

Нагадаєм, «Бюджет участі» – це певна сума з бюджету міста, якою його мешканці розпоряджаються на власний розсуд. А саме – голосують за оформлені за спеціальною формою проєкти. Цьогоріч голосувати можна було в інтернеті та за допомогою паперових бюлетенів. У 2020-му залишать лише електронне голосування – як більш прозорий та сучасний спосіб визначити переможця. До того ж в 2019-му онлайн проголосувало 13 232 особи. А це – майже на тисячу більше, ніж торік. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Дорослий бюджет участі у нас вже 3 рік реалізовується. Він перший і єдиний поки у рамках регіону в Україні. Ми виділяєм 6 мільйонів гривень на рік. Цього року брало участь 200 проєктів. Із них 71 проєкт отримав найбільше підтримку. Тобто, у нас 71 переможець.

Найактивніший серед районів в цьому році, як і в минулому, – Гадяч. Серед представників Гадяцького району – аж 12 проєктантів, які вибороли перемогу. 

Щодо тематики громадських ініціатив переможців, а це – представники 17-ти районів області, майже всі вони стосуються благоустрою територій та житлово-комунального господарства.

Олеся Дроботенко, секретар робочої групи з реалізації обласної програми «Бюджет участі»

- Креативні назви, але під ними криються звичайні досить проєкти. Мало креативу. Ми розуміємо, що людей турбують якісь побутові речі більше, але хотілося, щоб було більше креативних речей, навіть якщо це якась територія відпочинку чи парк, то щоб хотілось туди зайти.

Також у 2019-му на Полтавщині вперше сформували Шкільний громадський бюджет. Школярі області подавали власні пропозиції щодо вдосконалення своїх освітніх закладів.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми прагнемо, щоб учні були самоорганізовані вже з шкільної лави, щоб вони брали участь у реформуванні свого навчального закладу, у поповненні матеріально-технічної бази, тобто, брали на себе відповідальність за життя свого навчального закладу.

Всього під час голосування за громадські ініціативи було віддано 330 тисяч голосів.

Стрічка новин