Коли завершиться децентралізація?

Сьогодні у Полтавському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулося засідання «круглого столу». Говорили про швидке та якісне завершення децентралізації. Спілкувалися про проблеми, перспективи та вже існуючі досягнення. Виявляється, Полтавська область у цьому процесі «пасе задніх». Про що йшла мова, хто був на зустрічі та до чого дійшли експерти, знає Марина Покшіна.

Засідання «круглого столу» починається із вступного слова народного депутату України Олексія Мовчана. Він повідомив: на сьогодні перед владою стоїть безліч завдань. Насамперед – це завершити децентралізацію, яка відбувалася упродовж останніх чотирьох років. Додав: спільними зусиллями ми повинні це зробити максимально якісно та швидко. 

Олексій Мовчан, народний депутат України

- Ми бачимо, що на сьогодні громади недофінансовані. Ми розуміємо, що їм, по суті, допомоги не так багато з центрального бюджету можна виділити. І тому єдине рішення – це об'єднання, це завершення цієї реформи.

Нардеп переконаний: зроблять усе необхідне, аби громади об'єдналися добровільно. Додає: усі присутні мають працювати разом. А саме: із Кабінетом Міністрів, президентом та Верховною радою. Саме це, на думку Олексія Мовчана, буде шляхом до збагачення українців. Наступним слово бере радник з питань децентралізації Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Ісип. Він розповідає: зараз відбувається зміна влади, зокрема центральної. Експерт переконаний: нові чиновники реформу продовжувати будуть. Проте, допускає: цей процес можуть побачити і по-іншому. Тому, зізнається Олександр Ісип, їм теж потрібно розуміти, яку інформацію доносити громадам. 

Олександр Ісип, радник з питань децентралізації Центру розвитку місцевого самоврядування

- Ми очікуємо реальних законопроєктів, зокрема, ми вже отримали 2189, який дає можливість пришвидшити реформу, тобто, позбавляє додаткових процедур, схвалених обласною радою, – процедура змін або прийняття перспективного плану.

Олександр Ісип додає: перспективний план – це основний документ. Він показує бачення держави, як воно буде насправді. У Полтавській області з цим не все добре. Виявляється: у нашому регіоні цей план ще дуже «сирий». За словами експерта, він прийнявся одним з останніх в Україні. Радник із регіонального розвитку Вадим Штефан повідомив: зараз в області розробляється така собі «стратегія регіонального розвитку до 2027 року». І тому експерт переконаний: саме Кременчуцький регіон був би цікавим учасником цього процесу.

Вадим Штефан, радник із регіонального розвитку Полтавського ЦРМС

- Ми проводили з портом у Кременчуці велику кількість зустрічей із заводами, із портом. Річковий порт – тут питання дуже велике, як «здвинути» цей напрямок. Машинобудівними заводами, які ще лишилися, які б ще могли б розвивати, Кременчук, наприклад.

Говорили і про інший важливий напрямок – співпраця бізнесу і науки. Мовляв: він у Полтавській області нерозвинений зовсім. 

Стрічка новин