Мешканці Полтавщини зібрали кошти для відновлення даху будинку

Мешканці Полтавщини зібрали кошти для відновлення даху будинку

Громадська платформа Зміст здійснила збір коштів на ремонтування даху будинку Патріарха Мстислава.

На минулому тижні на сайті платформи Зміст з’явився допис, що розпочато відновлювальні роботи з перекриття будинку Мстислава. Ініціювання розпочалося з протоієрея Олександра Горая. Олександр має в планах створити музей в будинку, де народився Патріарх Української Автокефальної Православної Церкви.

Цьому будинку вже понад сто років. Він перебуває у занедбаному стані, дах протікає, будівля ось-ось може осипатися. Тому перед початком створювання музею, будівлю треба добре відремонтувати та відновити. Громада має можливість зберегти оселю, де народився Патріарх, від повного руйнування.

Зібрано 20 000 гривень, усі кошти були витрачені на відновлення даху, він повністю був зруйнований. За минулий тиждень підрядники встановили нові опори, та накрили дах новими металевими листами, надійно заробили стики.

До відновлення автентичного вигляду будинку ще далеко, мета була – надійно вкрити оселю від зимних умов, холоду та снігу. Тепер справа за архітекторами, яких шляхом піти задля збереження культурної спадщини.

Кошти збирали з 28 лютого по 31 серпня 2019 року.

Стрічка новин