У Києві пройшов Чемпіонат України з бодібілдингу WABBA 2019

Краса м'язів. В Українському Домі в Києві відбувся Відкритий Чемпіонат України WABBA 2019. Чоловіки та жінки, професіонали і початківці – бодібілдери з усіх куточків України та Ближнього Зарубіжжя боролися за призовий фонд в 30 000 гривень. Кращі спортсмени отримали право представляти збірну України у Мексиці на найпрестижнішому змаганні року WABBA INTERNATIONAL.

Перед виходом на сцену спортсмени розігрівають м'язи, гримуються та репетирують пози. Підготовка до змагань тут, в Українському Домі, відбувається з 10 ранку. Рельєфні тіла та свою красу сьогодні демонструють близько 200 атлетів.

Наталія Касперська, головний суддя Чемпіонату України WABBA 2019

- Сьогодні – всі класичні категорії. Це і юніори: хлопці та дівчата. Це класичні категорії бодібілдингу, класичні категорії бікіні. З нових категорій ми спробували 400+. Дуже цікава, але рідкісна категорія в парах. Сьогодні вона була, і це дуже добре.

Оцінювали культуристів за бальною системою. Пані Наталія – головуюча у суддівській колегії. Розповідає: аби виключити спірних переможців в категоріях, до суддівського складу входить непарна кількість експертів. Сьогодні обирали кращих, на чолі з Наталією Касперською, семеро спеціалістів. Так абсолютним чемпіоном змагань в категорії майстер мен бодібілдин 40-49 років став спортсмен із Дніпра Андрій Шарапов. Він розповів: це вже не перша його перемога. Але в такі моменти, зізнається, часто згадує, з чого починав свій шлях в спорті. 

Андрій Шарапов, учасник Відкритого Чемпіонату України WABBA 2019

- Прийшов у спорт я ще дитиною. 15 років мені було. Надихнув перегляд фільму «Термінатор». Я захопився актором Арнольдом Шварценегером. Тоді ще не знав, що він сам культурист. Мені просто захотілося бути сильнішим та витривалішим.

Тренером та наставником чемпіона був В'ячеслав Волосов. Він – головний тренер збірної WABBA. Сьогодні вболівав та підтримував своїх спортсменів. Окрім Андрія Шарапова, на змагання пан В'ячеслав готував ще дев'ятьох. Серед них і жінки. За його словами, надихав на тренуваннях своїх підопічних власним прикладом. Під час змагання ж підбадьорював та долучався до всіх процесів підготовки своїх спортсменів. 

В'ячеслав Волосов, головний тренер збірної WABBA

- Я їм допомагав з гримом і розкачував. Виводив на сцену. Коректував їх положення на сцені. І безпосередньо зустрічав зі сцени, щоб сказати, що він в мене найкращий чи вона в мене найкраща.

Перше місце серед жінок виборола Світлана Сидоренко. Категорія «фітнес бікіні про». Каже: від змагань отримала незабутні враження. 

Світлана Сидоренко, учасниця Відкритого Чемпіонату України WABBA 2019

- Ви знаєте, все було настільки легко, починаючи з реєстрації. Тобі все зрозуміло, куди йти, що робити. Ніякої паніки. Ти просто розслабляєшся і показуєш свою форму.

Президент федерації розповів: їх головним завданням у розвитку цього спорту є пропаганда здорового способу життя. Та головне – українські спортсмени мають змогу прославитися своїми здобутками Україну у всьому світі. 

Святослав Шеремета, президент федерації WABBA Ukraine

- Звичайно, що кожен чемпіонат, він надихає на наступні чемпіонати, тому що ти бачиш море позитиву та море енергії. Ти бачиш вже тих спортсменів, які сяятимуть на світових чемпіонатах. Тобі приємно, бо ти доклав до цього свої зусилля.

Про організацію цього конкурсу по завершенню розповів віцепрезидент федерації WABBA.

Сергій Корнієнко, віцепрезидент федерації чемпіонату України з бодібілдингу WABBA Ukraine

- Ми пройшли рівень від регіональних змагань до чемпіонатів України. Потім всесвітня федерація дала нам змогу провести чемпіонат Європи в Києві. І в цьому році ми вже провели чемпіонат світу у Львові. Саме сьогодні ми проводимо чемпіонат України, який надграндіозний, який показує високий рівень спортсменів, високий рівень організації. Що дуже важливо, частина суддів з іншої федерації – FBB. Це говорить про те, що суддівство у нас абсолютно прозоре.

Цей чемпіонат України з бодібілдингу в Києві завершився. На ньому визначили кращих. Організатори пообіцяли нову зустріч із прихильниками вже на кубку України, який відбудеться навесні. 

Стрічка новин