На Центральному ринку здійснюють торгівлю зі значними порушеннями

Тісно, та затишно. Так торгують продавці на Полтавському критому ринку. Тут не лише павільйони зайняті, а й проїзна частина. Хто – із причіпів, хто – з салону автомобіля, хто прямісінько на сфальті розклав свій товар. Байдуже й те, що перехожі змушені його переступати. Та найагресивніші тут – продавці риби.

По вулиці Чапаєва з обох боків прямісінько із причіпів ведеться торгівля. Рух транспорту тут односторонній. Утім, і в такому випадку це заважає їзді автомобілів. 

- Здійснення торгівлі у невстановлених місцях. Якісь відповідні документи у вас є?

- Немає ніяких.

- Крім того, зараз проходять заходи по профілактиці у міграційній сфері. Паспорт, який підтверджує вашу особистісь, є? Громадянин ви України?

- Грузії.

Документ, який підтверджує особистість, є. Він дійсний, говорить правоохоронець. Проте на горіхи документів немає. Та місце для бізнесу чоловік «виписав» собі сам. За словами поліцейських, такі «прилавки» у невідведених місцях неабияк перешкоджають руху транспорту. Рухаємося далі по вулиці. З обох боків стоять різні машини: вантажівки та «газелі». Із салону автомобіля або із причіпу ведеться торгівля: цибуля, картопля та буряки. Поворот уліво, і одразу «зебра». Утім, побачити її непросто. Йдемо всередину ринку. Тут разом із поліцейськими прямуємо до рибного ринку. 

Марина Покшіна, кореспондент

- Мухи, коти та нестерпний сморід – так продають рибу на Полтавському критому ринку. Продавці, які першими побачили журналістів та поліцейських, одразу потікали. Із тими, що залишилися, ідемо спілкуватися.

Першим до поліцейських підбігає чоловік. Хто він та що тут робить – не говорить. Після того, як всі правоохоронці та журналісти представилися, показали документи, той вимагає повторити процедуру кілька разів.

- На вимогу поліцейського ви повинні пред'явити документи на торгівлю.

- Де? Я що, на вулиці стою?! На території ринку.

- Покажіть хоча б квитанцію, покажіть «зелену» карту. ПП покажіть.

- «Зелену», не «зелену». А ви хто? Я не зрозумів, ви представтеся, щоб зі мною говорити.

Далі чоловік починає брутально лаятися. Найбільше образ дістається поліцейським. За кілька хвилин підприємець, як виявилося, погоджується показати документи. У цей час із телефоном поряд бігає жінка у фартусі. Продавчиня встигає усе: реалізовувати рибу та фільмувати події на камеру. Хто вона та що тут робить – намагаємося з'ясувати разом із правоохоронцями.

- А ви оформлені офіційно?

- Оформлена, так.

- Санітарна книжка теж є?

- Ви краще он тих перевірте, що стоять «на заморозці».

- До речі, санітарну і нам покажіть.

- І нам теж.

Санітарну книжку жінка так і не знайшла. Мовляв: вона зачинена за он тими дверима. Ключів від них немає. Хто документ туди поклав – не знає. Люди проходять. Утім, рибу так ніхто і не купує. Згодом все ж знаходиться чоловік, який вирішив придбати товстолоба. Жінка без перчаток кладе до пакету рибу і так само голими руками бере гроші у покупця. З нами на камеру вона спілкуватися відмовилася, на поліцейських також реагує агресивно. Як розповідає старший інспектор Управління превентивної діяльності Національної поліції у Полтавській області Роман Дорош, з 18 жовтня цього року почалися всеукраїнські профілактичні заходи. Спрямовані вони на виявлення порушень. На підставі цього Головним Управлінням видано наказ на відпрацювання ринків, вокзалів та гуртожитків. Почали з місць торгівлі, ділиться правоохоронець, та вже за пів години виявили щонайменше 5 порушень.

Роман Дорош, ст. інспектор Управління превентивної діяльності НП у Полтавській обл.

- Ми звертаємо увагу не лише на порушення міграційної сфери, але й незаконна торгівля, торгівля без належних документів, торгівля у невстановлених місцях. Ми виявили 5 порушень, у нас складено 5 адміністративних матеріалів.

За словами поліцейського, відпрацювали сьогодні менше половини ринку. Утім, переконує, на цьому не зупиняться.

Стрічка новин