Рятувальники запобігають виникненню торф’яних пожеж

Вони разом з представниками поліції провели профілактичний рейд в селах Терновщина та Сем'янівка Полтавського району. Під час спілкування з громадянами рятувальники розповідали про небезпеки спалювання сухої рослинності, закликали не випалювати траву й очерет.

З початку року на території Полтавської області сталося 35 пожеж поверхневих покладів торфу на загальній площі 150 га. У минулому році за цей же час сталося всього чотири пожежі. Гасіння торф’яних пожеж потребує залучення значних людських і технічних ресурсів, а ще такі пожежі завдають великої шкоди екології.

Дмитро Васенков, провідний інспектор Полтавського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Полт.обл.

- Ми зараз знаходимося на відкритій території поблизу села Терновщина Сем'янівської сільської ради Полтавського району. На даній відкритій території, починаючи з 13 вересня 2019 року, відбувалася пожежа верхових покладів торфу на загальній площі близько 25 га.

За словами рятувальників, зазвичай торф’яні пожежі виникають внаслідок спалювання громадянами сухої рослинності та очерету. Саме тому фахівці Служби порятунку «101» провели бесіди з людьми.

Місцеві з пожежниками в більшості погоджуються і знають, що спалювати сухе листя небезпечно. Проте інколи їм просто нікуди його подіти.

Євгеній та Ніна Яременки, мешканці с.Терновщина

- Спалюємо у дворі багаття наше. Ну таке, дрібне. А так перегниває на кучі. Воно, як добриво йде.

Представник поліції, у свою чергу, нагадав людям про відповідальність за розведення вогню.

Дмитро Гостєв, дільничний офіцер поліції сектору превенції Полтавського районного відділу поліції

- Згідно з кодексом України про адміністративну відповідальність, згідно зі статтею 77, передбачена адміністративна відповідальність за самовільне випалювання рослинності і її залишків. Санкція статті передбачає штраф в розмірі від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а в разі, якщо ця людина – посадова особа, то від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Цього року під час спалювання сухого листя та сміття на Полтавщині загинуло 8 осіб.

Стрічка новин