У Полтаві пройшов форум «Чоловіча розмова»

«Чоловіча розмова». Такий форум провели для чоловіків міста. Пройшов він у У Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка. Організували захід співробітники Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому. Говорили про проблеми, пов'язані з вихованням дітей. А також дискутували з приводу ролі чоловіка у стосунках. Допомагали чоловікам консультаціями та порадами професійні юристи, психологи та інші експерти. Як це було – знає Марина Покшіна.

У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка зібралося близько сотні полтавців. Переважно це чоловіки, які прийшли сюди, аби вирішити чи обговорити питання, які найчастіше виникають у тат. Зал поділений на чотири тематичні зони. Одна з них – «булінг». Вона одразу стала найпопулярнішою серед учасників. Це не дивно, пояснює практичний психолог Тетяна Климач, адже у сучасному шкільному житті ця проблема мало не на першому місці. 

Тетяна Климач, практичний психолог УМСА

- Ми будемо обговорювати емоції і почуття дітей, які відчувають булінг і про поведінку агресорів. Ну і головне – ми знайдемо шляхи подолання цієї ситуації булінгу, як з неї краще виходити, як не допустити і, як зробити профілактику.

У цей час на інших локаціях «я виховую прийомну дитину» та «я буду батьком» обговорюють інші питання. Тут також із учасниками працюють психологи та члени прийомних родин. У важливості такого форуму переконаний і секретар Полтавської міської ради. Розповідає: неправда, що чоловіки менше беруть участь у вихованні дитини. Вони просто не завжди знають, як правильно діяти в різних ситуаціях. Тому, ділиться, це – це чудова нагода обмінятися досвідом. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Дуже є багато речей, про які ми бачимо, коли дивимося на своїх дітей, спостерігаємо за їх поведінкою, але не розуміємо, як краще в цій ситуації бути. Тому такий захід дає можливість отримати відповідь, поділитися досвідом із чоловіками, як виходити з цієї чи іншої ситуації при вихованні дитини.

Остання локація називається «роль чоловіка у стосунках». Ця тема стала не менш популярною. Чоловіки розповідали свої життєві історії та обговорювали їх. Консультував учасників андролог Полтавської обласної консультативної поліклініки Богдан Томаш. Цей захід організували і провели працівники Управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Його начальниця Олена Бабенко розповіла: ідея виникла ще минулої весни. Тоді вони проводили подібний форум для жінок. Зізнається: такого ажіотажу не очікували. Утім, захід виявився потрібним. Додає: давно потрібно було його провести.

Олена Бабенко, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського МВК

- Ви знаєте, що чоловіки соромляться на загал говорити про якісь свої проблеми, тому що вони повинні бути сильними, серйозними. А сьогодні ми створюємо таку платформу, на якій даємо можливість кожному чоловікові, несоромлячись поговорити про якісь питання, які його можливо турбують, а можливо, почути, що він не один у своїх проблемах і отримати якусь пораду чи перейняти чийсь досвід.

На форумі також працювали юристи з Головного територіального управління юстиції Полтавської області та представники Державної виконавчої служби. Вони проводили безкоштовні консультації усім присутнім. Захід тривав близько 2 годин. 

Стрічка новин